Субсидии за зърнопроизводство

• M
    Здравейте, Колеги,\r\n\r\nНакратко, нов съм в бизнеса, имам около 60дка за обработка във Великотърновско и идеята ми е да произвеждам зърно. Искам да си изясня няколко въпроса, като предварително се извинявам ако са прекалено елементарни или коментирани преди.\r\n1. Трябвало ли е да се регистрирам като земемделски производител определен период от време преди кандидатстване за събсидия?\r\n2. Как става самото кандидатстване за субсидия\r\n3. Как мога да получа субсидии за обработката на земята? По колко лв на декар?\r\n\r\nИмам и още въпроси, но ако ми помогнете с тези, наистина ще ми дадете сила да продължа напред. Сами разбирате колко е трудно самото начало, затова ви моля за съдействие. Благодаря за активността и за помощта ви предварително. \r\n\r\nМного успехи.\r\nЕмил\r\n
  • M
    Благодаря за отзивите. Оценявам помощта. Успех и на вас.
  • V
    за 60 декара зърно няма смисъл да се регистрираш като ЗП.чертай директно облагането с данък е малко повече ако продаваш с фактура, но ако продаваш без документи спестяваш 7-800 лева на година от осигуровки
  • P
    ми регистрираш се като земеделски производител ако става въпрос за подпомагане за площ става с очератаване иди се регистрирай и попитай хората там да ти кажат важните дати понеже те не са строго фиксирани . Всяка година са различни . правят се три посещения в службите -регистрация като зем. производител -ако имаш промени с площите -и очертавания ако имаш още въпроси питай на лично съобщение защото всеки се е мъчил в началото докато му се изяснят нещата .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

37 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

157 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

234 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

103 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

177 1