Отглеждане на кокошки носачки-изисквания,условия,доходност

• O
    Здравейте, нов съм тук-искам да попитам дали ще е изгодно да се захващам с отглеждане на носачки в българия.Живея и работя в Испания работя във ферма за носачки тук вече доста години и тази работа ми харесва бих искал да се занимавам с това и в бг.Интересува ме как стоят нещата с пазара на яйца има ли търсене и дали малки производители могат да се наместят на пазара.Мисля да започна с 1000 кокошки макар че имам оборудване -клетки за около 7-8 хиляди кокошки но се страхувам а и нямам възможност да започна с повече.Имам клетките но нямам хале.Колко пари ще са ми нужни за хале 80м. дълго 6м широко или 400 -500 кв.м.площ или ще е по-ефтино да си го постря, аз съм от Ловеша област.А и как стои въпроса с дикументацията и регистрирането ми като производител.Ще се радвам да ми отговорите..Благодаря ви предварно!ител
  • R
    Извинявам се, гледал съм нещо за бройлери и съм отговорил тук. Информация за законодателството и частните продажби може да намериш тук: http://agrorada.com/forum/viewforum.php?f=204
  • O
    Колеги, на каква цена са в момента яйцата на едро в България и на комбинирания фураж ?
  • D
    koлеги някои знаете ли да продава яица от броилери и от носачки и на каква цена продава ако може някои тел...благодаря предварително
  • O
    Колега,става въпрос за яйца не за пилета
  • R
    В България не може да продаваш заклано пиле от пикап, само живи и то на определени пазари и с придружаващ документ от ветеринаря.
  • D
    az moite li4no gi prodavam na pazara dokato gi pokaja igi vzemat
  • M
    скайп: natito0o_97
  • M
    Имам подходящи помещения за отглеждане на кокошки, които по документи се водят пилчарници. Мога да ви ги продам или отдам под наем. 2 броя са сградите по 650 квадрата с прилежащи стаи за работници. 0889904714 0879432060
  • O
    Колеги щом големите птицеферми са заели веригите магазини накъде мога да се насоча?A и по пазарите имам ли право да продавам щото тук на пазара има фермери с пикапчета с изолация без даже да са с хладилник и продават свободно и легално в бг също ли е така?
  • D
    samo napred nese otkazvai
  • K
    щом си започнал ще довършиш няма връщане назад ....
  • O
    Е и тогава...кво да правя да се отказвам ли???Похарчил съм много пари досега пък и ми омръзна да работя всеки ден без почивка вече 7 години искам да работя за себе си в мойта държава похарчил съм почти всичките си спестявания от всчки тия години яко бачкане тука .Какво ще ме посъветвате?
  • K
    Въпроса не е в това дали можеш да покриеш изискванията ... естествено че можеш - хващаш някой юрист той ще ти преведе на разбираем език всички наредби и тем подобни - правиш всичко законно и не могат да те пипнат НО това разбира се става със ужасно много пари .... но както и да е .... основния проблем е дали ще ти позволят да работиш - големите птицеферми са окопирали търговските вериги и няма да позволят ти да им се бъркаш в търговията с 1000та кокошки.
  • O
    Колега,клетките ми със сигурност отговарят на всички изисквания на фирмата ЗУКАМИ са имам също и сортировачна машина мойте опасения са за помещенията дали ще мога да испълня всичко .А и немога да се отказвам вкарал съм мн пари вече в клетки транспорт от испания за бг. машина и допълнителни части необходими за преправянето им.
  • G
    колега ако искаш да работиш законно трябва да отговаряш на всички изисквания иначе си аут а ти не можеш да ги покриеш разбери пробвал сьм не можеш да вкарваш яйцата в тьрговски обекти можеш да си ги продаваш от дома деректно на потребител за магазин забрави

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта