Търся информация за скоростна кутия POWERSHIFT-John Deere

• T
    Моля информираните да дадат разяснения за Скор. Кутия: POWERSHIFT. Това е ск.к. на John Deere . Предимства, недостатъци и т.н. Чета по различните форуми, че е с два съединителя но какво друго има не ми е ясно и не мога да намеря информация за това. Предварително благодаря за споделената информация.
  • V
    Принципно разликата между 7 и 8ма серия е огромна-за тежки обработки търси 8 серия или въобще американски трактор от високия клас(магнум/ню холанд).При машини на няколко години първо питай нашите представители за демо машини(на около 800 часа).Много измами има в България и Европа относно часове -няма евтино на малко часове.Мегатрон и Тайтън да са ти първите спирки
  • P
    колега благодаря за изчерпателния отговор! А моделите 7ма серия 2010-2011 с каква кутия се чудя да си купя,повечето са auto powr но пък нали power shift са по надеждни,такава ли да търся? Трактора ще го ползвам само за тежки обработки.
  • V
    Autopower e кутия тип семи пауършифт или превключва без съединител под товар само в самите групи.Докато фул пауершифт кутията превключва навсякъде.Проблемът при втората са само 16те предавки,който се решава от Диър с дизайна на двигателя,който е с постоянна крива на въртящия момент до номинала,но при ползване на силоотводен вал разходът е сериозен(високи обороти за 1000).Тази кутия на Диър издържа зверско натоварване и понеже има само 16 скорости не е по-скъпа за ремонт от аутокуада.Това е кутията за тежки операции-оране,продълбочаване и всички дейности изискващи активиране на блокаж.Аутокуада е много нежна кутия,ако го напънеш чупи дребни неща,мостовете на тракторите с тази кутия са по слаби,но пък е 20 скорости има режим еко на силоотводния вал.Понеже имам 2 трактора 8335 и 7730 с 2те кутии съм ги разделил единия да оре ,дискова култивира,другия сее,тори и транспорт.Ако не я напъваш е много надеждна,но операции тип тежко оране водят до фалове. Новите седмици са с нова Пауершифт кутия,съчетаваща всички положителни черти и на 2те,но говорим за 2014+
  • P
    но нали auto power и power shrift има разлика,понеже ще си купувам джон,още се колебая между 7ма и 8ма серия,но виждам че всички са с тази auto power,при по новите (2011-2012) има ли power shrift ?
  • N
    Най-добрите кутии в света. Не случайно и новите машини John Deere използват не променената кутия PowerShift и при 8R модел 2013г
  • V
    Наистина най-надеждните скорости,които Диър предлага и може би най-надеждния начин на превключване.При повреда са скъпи за ремонт,но издържат доста.Препоръчвам,няма значение при коя марка Трактор
  • G
    Колега POWERSHIFT е общо название на кутии позволяващи включване на скорости подтовар - много може да се пише по темата но аз няма да изпадам в подробности. Само ще ти кажа че на JD тази скоростна кутия е желязна поне според мен - имам JD5720 с AutoPower и JD 8320 - никакви проблеми малкия (5720) е на 8г над 7 000 м.ч. Ако пък много искаш по попрочетеш примерно ето тук има някакво общо обяснение http://salesmanual.deere.com/sales/salesmanual/en_NA/tractors/2012/feature/transmissions/8r_8rt/automatic_powershift.html

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

92 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

365 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

334 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

172 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

146 0