Защо ми измират кокошките ?

• M
    Здравейте пролетта си закупих 70 бр кокошки носачки от пазара не мина много време и започнаха да измират една по една викнах ветеринара ни и се започна с прахчета в водата после с други антибиотици капах ги за кокошинки дори и черен пипер им давах и никакъв резултат в момента имам 20 бр дайте съвет .
  • M
    взел сам ги от човек които познавам и съм видял всички лекарства дето им дава за тези съм сигорен че всичко е както трябва вече носят и съм много доволен
  • D
    те тея по пазарите не ги ваксинират и третират както му е реда.
  • M
    vlezni v profilat mi i vish novite pileta deto sam gi vzel dnes 4erveni i 4erni nosa4ki to si li4i kakvi sa poznavat se
  • E
    Колега,как разбра,че са млади кокошки,сега по пазарите са се навъдили всякакви шмекери-режат ноктите на кокошките,пилят клюновете и т.н.,,защо не си ги отгледаш от малки,така знам колко са големи,какви лекарства и ваксини съм им давал,на днешно време не можеш да вярваш на никого,това го знам от личен опит
  • M
    неса от старите дето ги продават по пазарите бяха млади пред пронасяне ,но вече всичко мина останаха наи добрите и вече всички носят яичица днес си купих оште сведмалко ще кача снимки
  • E
    Най вероятно не са болни , си купил кокошки клетъчно отглеждани и тези кокошки пуснати на свобода не могат да живеят , стресират се и измират , пък да не говорим за снасяне.
  • Z
    мисля да ги заколя всичките и да напраскам с нешто и пролетта да купя нови рно с какво да напръскам ? а за дисекцията се самнявам че градския ветеринар може да направи камо ли да разбере от какво боледуват тои знае само едни прахчета да дава Опитайте с лекарства против нематоди! Аз от години давах лекарства срещу кокцидиоза на кокошки и пуйки и винаги имаше по някой смъртен случай. Няма да Ви казвам колко пари за Sb3 съм дала ...и ефект имаше , но не и категоричен. Миналата година направих дисекция на 2 умрели пуйчета . Като разрязах слепите черва и в двете имаше още живи нематоди - малки бели червейчета. Ветеринаря ми даде лекарство за това (в момента не се сещам името) и после през лятото профилактично пак им давах. Нито веднъж не съм давала лекарство за кокцидиоза и въпреки това в момента имам 16 пуйки и над 25 кокошки - всички здрави
  • M
    вчера още една кокошка си отиде и я заклах да видя как е от вътре всички органи бяха добре , но белия и дроб беше на петна . пак като преди беше олекнала на перо жива беше а двата крака и бяха парализирани и неможе да стане а на другия ден вече умира . какво да правя да ги изколя ли и да дензинфекцирам ли с нещо ?
    • E
      Здр и аз имам Кам 10 кокошки обади 20 пилета Кам 80. Бива зела ама умрияха и останаха 20 пилета разболяват се коли несъм дала ама отидоха
  • M
    благодаря за саветите
  • N
    Здравей , като вземаш толкова на брой птици и започваш да ги гледаш по коренно различен начин е съвсем нормално да се получи заболяваемост и смъртност . Ако действаш на сляпо ти трябва някакъв широкоспектърен антибиотик в лечебни дози плюс витамини и да чакаш . Но както те посъветваха колегите е най добре да потърсиш професионално мнение - отново . Един съвет от мен , въпреки , че не ми го търсиш : Вземи си обикновенни кокошки или поне някоя по "издържлива" порода , като ЧШК примерно - те също са с яйценосно направление . Успех !
  • M
    парвите ми ги издуши пор и след това иззидах 10 квадрата кокошарник плътен от всякаде с големи прозорци да е светло с вентилация и 20 квадрата двор с мрежа от всякаде и от горе против герак . а те са от червените които ги продават на пазара .
  • I
    Абе грехота е да колиш още млади кокошки, ама ако така или иначе ти измират трябва да вземеш мерки. Ако пак взимаш пролетта най-добре ги сложи в клетки под навес и им коси тревата заедно с фураж. Какъв хибрид са?
  • M
    мисля да ги заколя всичките и да напраскам с нешто и пролетта да купя нови рно с какво да напръскам ? а за дисекцията се самнявам че градския ветеринар може да направи камо ли да разбере от какво боледуват тои знае само едни прахчета да дава
  • R
    Колегата е прав, без дисекция не могат да се хванат основните болести от паразити, които са най-многобройни. Вероятно страдат от такива, щом умират редовно, но не наведнъж.
  • L
    Ветеринарния лекар да направи дисекция на една от умрелите и всичко ще стане ясно.Диагнозата определя лечението!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

13 0

Инвестиция в птицеферма

Здравейте, С братовчед ми обмисляме инвестиция в една работеща птицеферма с кокошки-нос...

74 0

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

181 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

208 1

Инкубатор

Препоръчайте ми инкубатор за около 50 яйца. И най-важното: от къде да го купя?

549 0