Колеги какъв е допустимият брой на отглеждани овце в дворно място в регулация ?

• B
    Колеги какъв е допустимият брой на отглеждани овце в дворно място в регулация ? Като дворното място се намира на края на града и в радиус от 50-60 метра няма къщи ?
  • A
    От приложение 3 към Наредба 44 Изисквания към параметрите на жизнената среда на овце и кози при оборно-пасищно отглеждане 1. Оптимални параметри и условия за настаняване на животните. 1.1. Оптимални параметри за използваната площ за едно животно. Параметри за необходима използвана(*) площ за различните категории овце и кози Категории Необходима площ, кв.м животни в помещение на двор Разплодници 2,2 - 2,4 3,0 - 3,5 Майки - овце и кози 1,0 - 1,4 1,5 - 2,5 Агнета и ярета 0,4 0,6 - 0,7 Женски шилета и козички за разплод 0,7 - 1,0 1,2 - 2,0 Мъжки шилета и козлета за разплод 1,1 - 1,4 2,0 - 2,5 Шилета за угояване 0,6 - 0,7 1,5 - 2,0 Бракувани овце 0,9 1,5 ______________________________________________________________________________________ (*) Използваната от животните площ включва мястото за лежане и движение без площта за яслите, поилките и технологичните пътеки.
  • B
    ужас ще се прави склад тогава
  • A
    Чл. 1. (1) Тази наредба урежда: 1. ветеринарномедицинските, включително зоохигиенните изисквания към животновъдни обекти за отглеждане на селскостопански животни и към люпилни; 2. (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г.) задълженията на собствениците на животновъдните обекти и люпилните за изпълнение на изискванията по т. 1. (2) (Изм. - ДВ, бр. 102 от 2006 г., в сила от 19.12.2006 г., доп. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) Разпоредбите на наредбата с изключение на чл. 11, ал. 5 не се прилагат: 1. (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г.) за обекти на физически лица, в които се отглеждат за лични нужди до: а) (изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) три едри преживни животни и приплодите им до едногодишна възраст; б) (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) десет овце майки или кози майки с приплодите до 6-месечна възраст;
  • B
    и колко броя позволява наредба 44 ? 10бр ?
  • A
    Наредба 7 отпадна, но 44-не
  • B
    никой не каза отпаднала ли е тази наредба № 7
  • D
    колега като не ти дават да минаваш през селото да ти осигури кмета да минаваш от друго място
  • S
    Кмета на селото е за...той трябва да ти осигури път (прокър )до пасището или да ти даде друго пасище ,разбира се ако има на друго място.Навсякъде има такъв проблем.Като ми забрани кмета да минавам през селото ,аз отидох при него и му казах да ми каже откъде да минавам до пасището си и да подпиша прокър ..сега спорят също..но аз имам подписан документ от кмета и не смеят да писнат вече.При мен става въпрос за 17 кози ,3 овце...
  • B
    Имам следния въпрос , и мисля че тука му е мястото да го задам на по компетентните от вас .Фермата ми е извън селото , обаче за да си стигна до пашата няма от къде да мина и се налага да обикалям по най-крайната улица на селото(само да вметна че иде реч за 100 -тина овце ) , обачеее, там хората родители на по-заможнички хора направили подписка от 3, 4 семейства от улицата по която минавам с животните - за да не минавам от там ! И съответно кмета на селото пише писмо със заповед да не минавам през селото .Има ли право на това след като са рапродадени имотите където преди имаше околовръстен път извън селото ? , и ако ми наложи глоба имам ли право съответно аз да не си платя наема на общината за мерата на която няма да мога да отида ? , и не е се ли получава малко конфликт на интереси от рода "царя дава -пъдаря не дава " ? Моля за компетентни мнения !
  • B
    аз съм на края на града и няма в радиус от 50-100 метра къщи
  • S
    не е 50 броя...има право на 10 бр.овце и кози и проплодите им до 6 месечна възраст,5 крави и приплодите им до една годишна възраст,но зависи и от кметството ,при нас дават 3 крави . Ако комшията ти не се жали,може и повече да гледаш.
  • B
    ок благодаря за информацията
  • M
    Всяка община има наредба в която е записано колко животтни можеш да отглеждаш.В твоата община трябва да провериш.
  • M
    Всяка община има наредба в която е записано колко животтни можеш да отглеждаш.В твоата община трябва да провериш.
  • B
    ако е до 50 броя ще е супер

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта