Схема за скорости на болгар

• K
    един приятел иска да си вземе болгар но не знае скоростите ,и таблицата я няма
  • P
    Имам Булгар Тк80 отказа да включва скоростите, отворих капака и имаше изронени запчатки. Разцепих го и ги смених. Зацепих го и сега пак беше да включва. Тръгва само на 9скорост. Някой ако знае каква е причината да сподели
  • T
    Големият лост има шест положения за превключване на скоростите, от които се използват две три положения за работа. На 3 и 4 скорост се оре. На 5-9 се извършва транспорт. При оран, култивиране, дискуване и др. и двата лоста са ти на ниски. При транспорт в зависимост от товара и терена, се кара на високи и двата лоста, като при тръгване, може да се тръгне на ниски поне с малкия лост, защото той се превключва след потегляне по-лесно. Трябва да се внимава при спускане с голям товар, да се включи на такава скорост на която трактора би изкачил баира. Това е много важно защото има много обърнати ремаркета при спускане и изключване от скорост. Значи- ниски ниски работа с прикачен инвентар. Високи, високи транспорт. Хайде успех.
  • S
    не мога да разбера с двата лоста да сменям бързи бавни или само с малкия ,и неразбах къде е 2ра ниска Руснака така е решил да ги номерира че се получава малко объркване ! 2-ра и 1-ва са ти на една съща позиция но в зависимост от това на кое положение си превключил предварително големия лост както е указано на схемата .На римско едно (крайно ляво и назад) започваш да се движиш на малките скорости , а като минеш на римско две - работиш на големите като през това време можеш да ги комбинираш със малкия лост за бързи и бавни ако ти трябва определен ход на движение . Предполагам си карал ЮМЗ щом се объркваш по този начин . Не е проблем , мерак да имаш ще им навикнеш , въпреки че познавам хора които ги карат с години и все още не могат да кажат коя позиция отговаря на съответната скорост . Просто са запомнили определени положения и карат без много да му мислят . Пък и като казва колегата над мен , като се качиш , ще ги научиш
  • A
    като се качиш ще ги научиш
  • K
    не мога да разбера с двата лоста да сменям бързи бавни или само с малкия ,и неразбах къде е 2ра ниска
  • S
    Той малкия лост най-вероятно ще го ползва на бавните - поне докато му навикне (не се знае дали държи пътя и спира нормално - редовни болежки на масовия модел ) но преполагам ще си каже човека какво не му е ясно .
  • A
    Малкия лост е РЕДУКТОР там има бьрзи и бавни.Дьрпаш назад там са барзите,а напред са бавните друго няма в този лост.Или поне на моя Болгар няма
  • K
    трактора има един по малък лост които му викат диапазон ,тази снимка която си качил е само за големия лост
  • S
    Ще черпи ли ! Оппа , сега видях , че не е карал досега такова хайванче - питайте ако нещо не ви е ясно , че са малко "шантави" като подредба . Аз самия редувам две коли , камион и три трактора (всички различни модели) и идва момент като седна у някое и си викам - ба си мамата къде му беше задната на туй ве !
  • G

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

20 1

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

43 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

211 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

102 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

97 0