Оземляване - проблеми и технологии

• S
    Колеги някой да има информация за отхвърлените оземлени ,какво ще се случи с земите им които са обработвали .Аз лично бих си закупил мястото.
  • I
    "MENDABUR" извинявай но много тъпи въпроси задаваш не виждаш ли, че говорим за оземляване. P.s вече платихме таксата и чакаме да станем собственици.
  • За сега никой от общината не дава отговори по темата(вдигат рамене)а местото ми е хубаво,че имам и разходи ще е жалко да попадне в ръцете на някой безотговорник.Преди 4 години дядо ми ми купи земя като подарък 10деки 320кв пусти 320кв
  • [:tractor:]
  • накого си питал кът эасяваш люцерна
  • Эдравейте колеги.Тази тема е много обширна и неясна ако някой от Вас има точна информация какво ще се случва от тук нататък.Эащото от 2002г. до 2009г при много от оэемлените са настъпили промени ;1-унаследили са имот.2-промяна на постянен адрес.3-эакупили са имот
  • I
    не може да я работи колега защото има засята люцерна там
  • щевидиш господин илхан напролет някоя друк кътръботи твоята нива- откадеси илхан
  • Намерете в интернет Наредба за оземляване на малоимотни и безимотни граждани (НОМБГ) и я прочетете.Там е описан начина на оземляване.Имайте предвид,че дадоха възможност до края на ноември 2009 г.да се кандидатства за оземляване(заявленията се подаваха в ОСЗ) и оземлените до края на 2009 г. да си закупят земята (10/15дка.) без да се налага да се чака изтичането срока на договорите(те са за 5/10 г.).Също така тези които са били оземлени преди време(имат вече договори)могат да си закупят земята преди да им изтекат сроковете на договорите,но само ако са били изрядни.Да са обработвали земята и да са си плащали наема редовно.Този платен наем дори ще им се приспадне от сумата ,която трябва да платят на държавата.Ако Ви интересува,попитайте за справка във вашата общинска служба по земеделие.
  • Закона се позовава на следното:на земи от ДПФ ако е изтекъл срока на договора за да се поднови ползвателите се явяват на търг,ако желаят да ги закупят или заменят се подава молба до Областния управителна съответната област.Закона бе приет на последно четене и е внесен от депутатите от ГЕРБ Десислава танева,Стоян Гюзелев и Димитър Аврамов миналия месец.Мисля,че има информация и на страницана на МЗХ
  • I
    Колега какъв търг? Тук говорим за оземлени лица, на които са им изтекли 5 годишните договори и предстои да станат собственици..
  • ТЪРК ЩЕИМА ГОСПОДА
  • I
    В случая кмета няма нищо общо, защото става въпрос за земи от ДПФ.
  • D
    Отнесете въпроса до кмета на общината ,в която се намира мястото и той прави предложение на общинска сесия за продажба
  • I
    Колеги за да не отварям друга тема нека тук да пишем относно оземляването. Във връзка с това искам да попитам на какви цени ви предлагат да закупите земята и какви срокове ви дават за плащането?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

407 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

472 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

267 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

802 0