Ред на затягане,при смяна гарнитура на глава на трактор Урсу 1004 ?

• P
    Здравейте , поредният проблем при мен , възникна вчера,в процес на оран взе да цъфка точно за водната помпа , машината е трактор Урсу 1004 , докато се прибера жъфкането премина в паткане и хвърляне на вода на мъгла от там, след което хвърли водата през капачката на радиатора ,вдигна 100 градуса и т.н. Според мен е гарнитура, Та заемам се да си я правя , питането ми е относно стягането на главата ,динамометричен ключ ще си намеря , но в какъв ред и до колко да ги стягам ?
  • P
    Колеги аз имам един форд 5000 и се оказа, че едната шпилка я няма (счупена е). Сега ще смъквам главата и ако можете да ми пратите някое ръководство за да се начета преди да запретна ръкави
  • P
    да 0.3 мм дюзите на 175 атм , чичето каза че по принцип с турбо били на 195, но отвори един дебел каталог и там пишеше 175. Пали нормално и работи нормално
  • V
    Браво, регулирал си на 0,3мм не на 3 На какво нялягане направихте дюзите? Пали ли халата, работи ли добре?
  • P
    поправих се , открих чопа , регулирах на 3 мм , както пише на табелката , на две от дюзите им беше паднало налягането оправих ги дано всички остане наред за дълго. Благодаря за насоките и съветите
  • A
    когато буталото е в гмт при такт испускане испускателните клапани са отворени тоест распределителния вал повдига кобиличките и няма как да реголираш клапаните при това положение при не правилно реголиране може да се стигне до чупене на кобиличка или кривене на повдигач
  • P
    да пускал съм , сега като се замислих и там сме обсъждали тез пущини , така ще си омре той с тоз недъг, иначе пък като върви върви, аз моя го карам със стар руски плуг 4*35 като су му мушна първа и ръчката към кустенурчето мога да си решавам судоку , той си пъпли !
  • V
    Aаа така... Сега си спомням дали ти не беше писал още у форума на трактор.бг, та пусках там една снимка...за недъга ти не мога да помогна не ми се случвало. Айде прави тоя змей, пали и давай газ
  • P
    ООО патих го това аз иска да му го мушнеш отзад с дълга отверка и моето за бързи бавни не работеше-натягах отпусках лентата без файда, след ремонта вече работи, Друг недъг имам с хидравликата аз немога да карам с два маркуча на прикачния инвентар,лостчето като годам назад дава налягане , вдига да речем брана култиватор , но после не освобождава и немоге да я пуснеш, това го прави само на единия извод другия си работи нормално !
  • V
    Тракториста съм си аз, кутия не съм отварял още, но всеки вика, че са кекави, лостчето на волана за бързи и бавни, не ми работи, няма избор на скорости за оране, ама не ми се цепи тоя туч... Има един трик ако ти засече хидравликата на навеса, кажи ако не го знаеш да ти пусна схема. Като засече нито вдига нито пуска пущината...
  • P
    майстора дето ми я прави- мн гаден тип !! всичко ме накара почти да сменям , ами само оная джаджа със сателитите беше 350 лв , втулки зъбчатки лагери , то само иглените лагери бяха около 15 бройки , и никъде ги няма по магазините и от тях, ако намеря фактурите може да ги кача да ги разпечаташ и да ги лепнеш в трактора да внимава тракториста
  • V
    3000 лв Какво се поломи толкова, или ти реши като си отворил да сменяш наред..
  • P
    Те и в Бургас са имали , но са го затворили! Определено работят кожи на клиента, миналата година за 3 кашончета железа 3000 лв грубо!!!!! ами то няма зъбчатка за кутията под 100 кинта
  • V
    И аз не обичам да звъня там, но като се налага няма начин, монополисти са за тия наште дръгели и дерат кожи,но какво да се прави, пак добре, че ги има, в Плевен магазина го затвориха, остана само София.
  • P
    и аз си мислих да питам , в магазина ,но при положение че 5 мин и обяснявам каква точно гарнитура за главата искам се отказах, на табелката ще погледна ! Аз имам един каталог за моя модел , но то е само каталог (чертеж + каталожни номера на всичко по чертежа) без напътствия за експлоатация и ремонт
  • V
    Ако искаш се обади на магазина на зетор в софия и да ги питаш на колко трябва да отварят дюзите на 4 цилиндров зетор с турбо, или направо питай за твоя модел, трябва да са запознати, ще ти вдигне една лелка, ако тя не знае ще питаш за майстора по помпите да говориш с него. Ето номера 029310052 "Строителни машини" Между другото я погледни табелката на двигатела, и виж дали пише хлабината на клапаните, че на моя си пише.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

23 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

200 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

93 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

93 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

275 0