Колеги,с какво да пръскам за премахване на трева преди оран?

• _
    Имам 60дка земя използвам я за пасище за животните ми. Въпросът ми е искам да засея там ЛЮЦЕРНА,но не знам как да премахна всичките треволяци от там и с какво да пръскам за да ги премахна преди да го изора. Благодаря предварително и Успехи в живота .
  • G
    колеги може да пръскате с тотални хербициди-наса 0.400 до 1.2 мл./дка,глифоган 0,400 до 0.600мл./дка и тъчдаун 0.200мл. до 0.400мл./дка.тези хербициди съм ги използвал и в годината пръскам 2/два/ пъти в лозята ми,ефекта е поразителен върху всички плевели даже храсти мори така че завиши дозата пръсни два пъти площа и посред лято изори и в август засеи люцерната УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ
  • I
    Аз не схванах историята. Имаш пасище, което вероятно винаги е било пасище, т.е. има як чим. Без да унищожиш стария чим какво смяташ да сееш? Има мероприятия за унищожаване на чима, трябва да ти ги каже някой агроном като го види. Колегата каза кога се пръска. Най-евтино се махат плевели като се оре два пъти в най-голямата жега, а пирея се маха на ръка. Това значи, да сееш люцерната есента. Това е на теория, а на практика няма как цемя за люцерна да е оставена за пасеще, говоря ака е пасище от време оно. То си питай някой агроном, ама не във форума или кръчмата, а го качи на колата и го заведи на място да види терена.
  • P
    ако ще сяваш люцерна си сявай направо нея , след като си направил обработките който ти казаха колегите , няма да имаш никакви проблеми
  • _
    Колеги посъветваха ме да сея първата година ечемик или овес за да можели да изпреварят плевелите и втората година чак люцерна. Или направо да си сея люцерна и да пръскам с хербициди. Какво бихте ме посъветвали.
  • _
    Благодаря ви много колеги !!! Успехи в живота ви пожелавам
  • T
    Миналата година обработих такова место и го дискувах само веднъж след което го изорах. Стана чудесно. Но аз го изорах плитко след което засях пшеница. Първата година не ми даде добър добив но след като го напръсках с раундъп след жътвата стана чудесно. Действайте по някоя от схемите смело и успехи.
  • G
    И аз сега ще започвам двадесетина декара, дето не са обработвани от края на комунизма ще дискувам два пъти, после ще ора - и на пролет някакъв пролетник, че да мога след това си ги направя овощни градини
  • I
    Раондъпа или глифозата преситеноста им в почвата е 10-15 дена.За да има ефект трябва плевелите да са в активен растеж да е топло 15-20градоса поне. За пръскане пролет лято или есен. Ако ще садите люцерна тая пролет наи важно е почвата да е измръзнала и да няма буци времето е хубаво орете и го дисковаите 1-2 пъти преди да падне снега.А като насадите люцерната задължително пръскане с пулсар 80-90мл декар ще изчисти люцерната от житни и широколисни плевели
  • T
    В момента не се пръска с нищо. Аз бих дискувал местото и изорал колкото може по-дълбоко. Напролет се култивира веднъж и след седмица две или колкото стане се засява с каквото и да е и пръска с раундъп преди да е излязла културата. След като излезе посева може да се окопае или да се напръска пак с подходящ препарат или и двете. Хайде действай и пиши какво си направил и какво се е получило!
  • H
    Здравейте колеги и аз имам една изоставена нива 22декара и е цялата в буренаци дори има и такива над 2метра и аз съм решил да я засея с люцерна,мисля да мина с шредера да махна тревите или мулчер да търся и да правя след това дълбока оран..? Дали ще има ефект и ако някой има по подходящ начин нека сподели. Благодаря на отзовалите се предварително
  • _
    Ванка, а кога трябва да пръскам знам че с Раундъп става,но колко време след като съм пръскал с този или с някакви други пестициди може да се сее люцерната по принцип.
  • I
    В момента няма какво да пръскаш плевелите не са в фаза растеж за да има ефект от хербецид

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

H

Заболяване по листата

Таня Димитрова: Здравейте,имам същия проблем.Получихте ли някакъв отговор на въпроса?Аз все още търся инфо...

192 1
S

Карате Зеон

Здравейте, понеже не намирам споменат карантинен срок за доматин, някой знае ли колко е пр...

173 0
M

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

995 2
M

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2523 3
C

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

10055 3