Защита от гризачи

• A
    Колеги, тази зима 2011-2012 имах голям проблем със зайците.Големи поражения ми нанесоха.Пооправих градината и мисля ,че ще се въстанови .Това лято и есента наблюдавам по основата на дръвчетата дребни нагризвания явно от мишки.Сложих отрова изядоха я за един ден .2 кг изядена за една вечер.На 10 купчинки по 100 гр. поставих.Посъветвайте ме за ефективна защита от гризачи.Има ли препарат за пръскане.
  • T
    Сподели като го намериш тоя екстракт,откаде си го взел или снимка да видиме каква е опаковката.От опит глава неболи!!! При нас също имаше пречдени мрежички,но от зайци!!
  • P
    Споделиха ми и др. идея. Да немеря екстракт от жлеза от вълк. Продавал се кноцентрат. Разреждал се с вода и пръскаш. Миризмата прогонвала всякакви животни. Мисля и това да направя,понеже сърните махат мрежичките, а зайците ги грезат и пак щети. Вече мога да откача
  • T
    Здравейте колеги,аз пък най-елементарно реших проблема с мрежичките,като отидех в строителен магазин,купих си мрежа за саниране на топче-29лв ,1бр топ-китайска мрежа,нарезах си я на ивици с макетно ножче и с машинка за телчета за секунди става.Сега напролет с машинка за махане на телчета ,отстраних телчетата и си прибрах мрежите за есента данеми ги гори слънцето и да мога да си наблюдавам цялата фиданка за разни болести,вредители и подобни неща.javascript:void(0);
  • P
    Колега,освен мрежата намери стара свинска мас. Разтвория и намажи фиданките.Сложи и мрежата. Аз така си реших проблема от зайци и сърни при лешника
  • A
    Разгледах сайта.Мисля ,че спираловидната е много добър вариант за тези ,които не са сложили ракав при засаждането.Колко струва спираловидната различните размери
  • I
    Има и мрежа за защита от гризачи. Два варианта: ръкавна мрежа на ролка и спираловидна мрежа-Flexguard. http://www.ivtrading.bg/bg/catalog/category108.html
  • C
    Бромадиолон ( срещу мишки).
  • T
    Със Зайците само ограда и ако се случи като миналата година снега да е 1 метър над оградата, при всички случаи си хапват опитваме се да ограничим пораженията. Проблема с мишките е по голям на мен преди 3 г. ми изядоха 120 череши. Когато е много снежна и продължителна зимата изяждат растоянието от калема до корена под земята така че няма с какво да се намаже. Аз си правя отрова от пшеница по рецепта на зърнопроизводителите и с лъжички завързани на пръчка слагам в дупките. По добър ефект има когато се направи и май месец за да не се позволи драстично увекичаване на популацията. Ако имате тунели сложете сега задължително а на пролет пак. И мишките и зайците си падат по ябълка, череша, слива и след това другите овощни видове. При успешно третиране около 2 години няма проблем стига да не сте до гора и да ви идват преселници
  • D
    Не ми остана време да ги оградя и реших по този начин. Каквото стане. Напролет до засаждам и ограждам щото няколко години подред с тези скъпи препарати и ще похарча колкото за оградата.....
  • K
    Но с дивите прасета как да се борим, май само електропастир ще помогне?!
  • K
    Лаксиферта не струва, изобщо не им пречи- пробвал съм! За сега най-ефективен е Арбинол б 4 литра около 120 лв. но само това помага!
  • D
    Колеги как е при вас положението с гризачите? Аз също купих препоръчвания препарат намазах дърветата, но все пак реших да го тествам на домашните зайци - ефекта беше само първоначално докато изсъхне след това обелиха кората на клончето.
  • M
    vzemi si dve kofi po 5kg mislq shte ti stignat
  • A
    Благодаря,Милене.Ще поръчам препарата.Горе долу колко върви на бр. дръвчета.Моите са на три години.Имам около 1500 бр. колко кг. да взема
  • M
    Angele,otvori v neta stranitsata na Laksifert tova e firma koqto ima sobstveno proizvodstvo na repelent protiv grizachi shefkata kazva che e razraboten za gorskite razsadnitsi polzvam go i pri men deistva

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

600 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7268 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3325 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5892 5