Избор на нов трактор-AdBlue срещу филтър за твърди частици

• V
    Някой има ли опит с трактор Tier 4 над 300кс.Общо взето изборът при големите трактори е двигател Дойц или Ивеко с Адблу и 9,0л Диър с филтър за твърди частици.При първия вариант няма Егр и регенерация на филтъра-от там икономията на гориво е явна-какъв е разхода на Адблу-наистина ли е 8-10 процента,някой има ли опит.При Диър ясно-около 2000лв за филтър и по-висок разход-примерно на 4000 часа 8000литра гориво+филтъра са 20бона грубо,тоя амоняк има ли ядове по гърнета генерации ,разпръскващи дюзи
  • I
    Колега това е много сериозен въпрос, който е обсъждан много преди няколко години, когато големите производители на трактори трябваха да изберат една от двете алтернативи за да покрият еко изискванията за Тиер 4. Просто казано - тракторите с адблу имат по-малко проблеми с двигателя и разходите за тази система са по-балансирано разпределени във времето, докато при EGR-ра в един момент ще трябва да тупнеш на масата по-сериозна пачка. Аз лично бих избрал SCR системите с адблу. И последно - не случайно всички големи производители на автомобили са избрали именно адблу, а не по-старо използвания и разпространен DPF филтър за твърди частици

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

36 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

45 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

216 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

103 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

100 0