кой пак си гу6на парите за животните,т.н. субсидий ...

• P
  • P
    referentnata data sa si ja izmislili za tiax samite...seto ve4e si prodadoxa kravite ama o6te pari iskat, ne im stigali....kakto i da e...da sa jivi i zdravi
  • B
    Аз съм в същото положение, това с тази референтна дата е голяма гавра с нас. Получава се така, че сумати животновъди изчакаха проверките и след това си продадоха животните, а сега взеха и субсидии, а ние новите искат да ни откажат май още на старта. Вместо да се помогне будалите като нас дето в тия времена продължават да гледат животни, те дадоха всичко на тия дето се отказват, егати подпомагането на животновъдния сектор.
  • E
    Гушнах субсидия за 2 и половина смешна работа
  • D
    Maya,това за уязвимите ферми се отнася за овце и кози от 10 до 49 бр.А за говедата е друго-за едни има референтна дата,за тези с бозаещи телета още няма преводи и т.н.Зависи в какво направление си, дали си имала проверки... но и аз не разбирам много за говедата.Колегите които са навътре в нещата да пишат
  • B
    Maya,ti oshte ne si li se osaznala ce jiveyem v edna skapana darjava
  • P
    svetlina svetlina Re: Плащане за икономически уязвими ферми с 10-49 животни 2012г Незнам дали ще има плащане но според тази заповед З А П О В Е Д №………........ София .......…………2012 г. На основание чл.25, ал.4 от Закона за администрацията, чл. 8a, ал.1, т.3 и ал.2 от Наредба № 2 от 21 февруари 2011 г. за специалните изисквания за участие в одобрените схеми за национални доплащания и за специфично подпомагане (обн., ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Н А Р Е Ж Д А М: I. Определям размера на плащането за едно допустимо за подпомагане животно за 2012 г., както следва: 1. Схема за национални доплащания за говеда, необвързана с производството- 200 лв. за говеда и 350 лв. за биволи. Подпомагането да се изплати на два транша- за говеда 140 лв. през 2012 г. и 60 лв. през 2013 г. и за биволи 210 лв. през 2012 г. и 140 лв. през 2013 г. 2. Схема за национални доплащания за крави с бозаещи телета, обвързана с производството- 70 лв./животно. Подпомагането да се изплати на един транш през 2012 г. 3. Схема за национални доплащания за овце майки и кози майки, обвързана с производството- 41 лв./животно. Подпомагането да се изплати на два транша- 30 лв. през 2012 г. и 11 лв. през 2013 г. II. Заповедта да се публикува на интернет страниците на Министерството на земеделието и храните и на Държавен фонд „Земеделие“ в 3-дневен срок от нейното издаване. Контрола за изпълнение на настоящата Заповед възлагам на д-р Цветан Димитров- заместник-министър на земеделието и храните. Заповедта да се сведе до знанието на съответните длъжностни лица за сведение и изпълнение. МИНИСТЪР: Д-Р МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ 22.10.2012 в 14:17
  • P
    аз като нов земеделски производител със 42 животни-говеда не ми се полага ни6то... само дето си направиха реклама 4е 6те има субсидий,за на6а сметка пак и отново
  • P

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кози

Здравейте може ли някой да ми предложи някой да изкупува козе мляко в областта Ловеч мога...

22 0

Членски внос

Някой наясно ли е защо се плаща на ветеринарни доктор членски внос, за какво се взимат тия...

25 0

Агнета

Хранили ли сте агнета с изкуствено мляко,от кое мляко сте доволни

29 0

Могат ли да се включват необработваеми ниви в споразумения по 37ж?

proba: Ето и въпроса към МЗХ: Уважаема, Г-жо Танева, По сега действащия ЗСПЗЗ, собствениците на...

134 1

Пчеларска кръгла маса

До Председатели на пчеларските...

45 0