Питане за избор на култура за засаждане

• M
    здравеите колеги наи после стигнах до решението да се занимавам сас полска работа при липсата на всякаква друга та питането ми е лседното аз разполагам сас 11декара земя на първо време и ето и парвото питане под каква форма давате рента на собствениците процент от добива на декар или твардо без значение от добива и другото питане ми е ако има някои колега от западна българия да каже какво да засадя гито ли овес ли ечник ли или нещо друго питам само хората които са решили да ми дадат съвет злонамерени и заяждащи постове нямат място във тази тема иначе много поздрави на всички истински фермери
  • M
    благодаря за савета колега воопще не се бях сетил да променя заглавието
  • H
    Според мен ако пуснете нова тема специално за сорт картоф и т.н. ще има по голям успех, понеже на пръв поглед тази тема е избор на култура за сеене и не всеки я отваря та да виде че имате нужда от съвети от картофопроизводители
  • M
    какво става колеги никои ли не се занимава сас картофи или пазите някакви произвотствени таини
  • E
    и аз мисля картоф да посея,ще чакам хора занимаващи се да кажат някой (елитен мн як сорт)
  • M
    колеги вече е решено какав вид култура ще засадя това е картофа но сега дилемата е какъв сорт картофи да садя искам да са хубави за пържене и да неса ранни и разбирасе да дават горедолу добар бобив някои колега които се е занимавал сас картофи и има желание да ми даде някои съвет ще съм много благодарен
  • M
    Колега,зърнопроизводството е за хора с много декари земя.Поне 1000 за да остане нещо и за теб!Под стотина декара е за забавление или евентуално,ако отглеждаш животни .
  • E
    лично за мене няма сметка от тези култури който си написал,пробвай с (картофи с капково) или някакъв зеленчук с капково ще има много много работа но ще останеш доволен.А иначе ако няма вода пробвай с слънчоглед 11 декара по 300-350 кг декар 3-4 тона на 900 лв горе долу ще направиш една минимална заплата,рента продукция каквото се разберете с собствениците на земята това им дай

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

52 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

351 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

294 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6