Лечение на метрорагия при говеда

• S
    Колеги,моля дайте съвети за лечение на метрорагия при говеда.Благодаря.
  • D
    Метрорагията се се среща твърде често напоследък и въпреки,че като медицинска проява не е фатална,е много проблемна за популацията!Знам със сигурност,че си пробвала всичко,известно до сега във фармацията!Моите наблюдения са,че двукратно осеменяване,през 12 часа дава добър резултат!
  • S
    Това спомага за укрепване на организма?Аз бия калции и засилвам мултиминералите! Благодаря за съветите!Ще опитам!!!
  • R
    и ние даваме на кравите топла вода със захар след раждане , добре им се отразява ...
  • Z
    аз лрактикувам следното. след агненето давам на овцата вода топла около 30-35 градуса с разтворена в нея захар за по-бързо въстановяване. при кравите не знам как е.
  • Z
    баба знае и две и двеста
  • S
    Благодаря!Прочетох неща,които не съм лробвала.Леко съм скептична към лечението тип"бабини рецепти",но ще пробвам някои идеи.
  • Z
    да но съм помогнал
  • S
    Колеги,моля споделете практическия си опит в разрешаването на този проблем. Пробвала съм Катозал на Байер,болуси-мултиминерални,отделно от тези,които влагам във фуражната смеска,мултиминерални блокчета и всякакви скъпо струващи фармацефтични изобретения. Проявява се само при няколко животни и те са след първо отелване. БЛАГОДАРЯ за вниманието!
  • S
    Добре,че ми помогнахте....Какво ли ще правим всички без умници,като Вас. Имам изключително кадърен лекар и достатъчно познания в областта,зная и за съществуването на чичко Гугъл,просто ми трябва емперично мнение.
  • K
    Доста е късно за отговора....чичко Google знае всичко!А,и всеки ветеринарен доктор би ти помогнал...!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

79 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

208 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

189 1