Субсидии по\"de minimis\" за зеленчуци

• V
    Днес подписах договор с Румен Порожанов за субсидии по де минимис. \r\nВярно, че пак е направено за големите и регистрираните по ДДС, защото всичко работят с фактури и че не ми признаха фактурата за тор щото е от 22 декември миналата година, а те подпомагали само тази нищо че стопанската година започва от 1-ви октомври ама пак е нещо. \r\nДобре, че идват избори. Между другото не е лошо да ги сменяме всяка година. Може да станат по хрисими\r\n И все пак браво.\r\n Ако тенденцията за подпомагане продължи вярвам, че българското градинарство може и да се измъкне от блатото, а защо не и да започне да изнася и да пълни хазната.\r\nБраво Миро,този път наистина направи голям жест!\r\nИ не се сърди, ако утре пак роптая срещу теб- нормално е !
  • F
    А аз сега мога ли да подам молба за подпомагане с лешници ?
  • R
    при мен на 22.10 в 10 в10ч.бяха приведени.
  • V
    разходни фактури за семена торове препарати и вода
  • R
    здравейте някой можели да ми каже какви документи са искали и какви фактури ходих в земеделието там ми казаха търси в интернет
  • K
    Да,има превод.
  • G
    Дойдоха
  • V
    Важно е да ги дадат! кога ,няма значение! кой торчица, кой семена кой горива- все ще влязат в употреба- да е жив и здрав мирко некадърен та пак да даде парички, на които правилата се изясняват отпосле
  • F
    Явно и този срок няма да бъде спазен. Няма да им е за първи път!
  • N
    Ми то си има срокове обаче никой не ги спазва, ако някой е погледнал в сйта на дфз пише От 8 до 17 октомври одобрените кандидати ще сключат договори в съответните областни дирекции на фонд „Зeмеделие”. Срокът за изплащане на средствата е 22 октомври 2012 г. А аз все още нямам превод. Така ,че ако се спазват сроковете вече всички би трябвало да са си получили парите.
  • V
    Вии пък много бързате вчера подписали договор днес парички чакат мирко ще ви поизмъчи малко- докато не му платим
  • F
    И аз нямам още,а при подписването на договора ми казаха,че до 20-ти ще си получа парите. В събота обаче едва ли ще има преводи.:(
  • N
    Аз все още нямам превод ако дойде ще пиша.
  • F
    някой да има превод?
  • G
    е то кой е знаел миналата година декември месец че ще има такова подпомагане? въпросът сега е дали догодина ще има, и дали пак ще се признават фактури само от календарната година? Аз заради това ще торя на пролет ...инъче се бях засилил да си купя NPK с евентулания превод който би трябвало да получа от тазгодишния деминимис и все пак това нещо е по-добро от досегашните 20-30лв./дка или пък другата работа за тон предадена продукция
  • V
    ами работеща! за да работи неща такова трябва да минат поне 3-4 години да се видят резултатите. а тези мошеници нито разясниха нито организираха нещата като свят. три пъти ходих да гио питам какви и колко фактури да прдставя на декар ли ще е плащането или по фактури- казаха на декар. да ама като не ми признаха фактурите за семена и торове защото са от 22 декември кой ли дявол ме накара преди нова година да пазарувам и ми челосаха 1800 лева. аз толкова печалба нямам тази година. защото било по токова на декар ама не повече от стоиността на фактурите. нищо че не съм фактурирал водата още за сезона. и айде-е-е-е-е... паричките отидоха. дано да си купят свещички като ги изпъдят от работа да си светят щот няма да имат ток....

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта