Лозя за десертно грозде.

• I
    Здравейте!Решил съм да инвестирам в 10 декара с десерно лозе.Като започвам от нулата някой би ли казал какво ще ми е нужно за отглеждането му и в какъв размер ще ми излезе приблизително инвестицията.Ще се радвам на всякакви съвети и коментариБлагодаря ви предварително.
  • I
    Здравейте, Обмислям да инвестирам в десертни лозя. Има ли сметка от тях. Може ли да се опази реколтата? Има ли пазар за продукцията? Бих се радвал да се споделят актуални мнения от хора, които се занимават с това.
  • V
    Разходи за първите 3 години-абсолютен минимум 3000 лв.Риголването е излишно дори и без напояване. Първите 4-5 години задължително загърляне. Напояването е добро нещо. Основен сорт естествено Велика.Всичко друго е мижай да те лажем.добре е лозето да е на баир и то в най горната част.ЯКО калиево и фосфорно торене . Успех!
  • A
    Идеята ти е отлична.Мисля ,че ще ти е много трудно да не намериш пазар ако отглеждаш здраво грозде.Убеди се ,че мястото не предрасполага към измръзване зимата и засаждай.Важно е да имаш вода.Без вода не, че не става но резултатите са други.Сорта си го избери сам .Виж какво грозде са отглеждали преди в района.Виж сортовете на проф.Бабриков. Питай в Плевен.Лозичките са от 1,8 до 3 лв. Аз мисля ,че 2000 лв. са достатъчни за дка за 3 годишен период. Риголването ако имаш капково според мен е излишно.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Растителна защита на асмата без да се натрупа отрова в листата - възможно ли е?

dafinkalazarova: Много трудно колежке, пробвай да пръскаш с течен тор от коприва и черен оман, коприва и по...

9924 2

Споделете относно сорт грозде Юлски бисер

Здравейте Някой има ли сорт грозде Юлски бисер, какво е мнението му за него и може ли да м...

2999 0

Споделете относно оранжерийни трайни насаждения

adriana: Колеги имам идеята да пробвам оранжерийни трайни насаждения за ранно производство и ми е и...

5466 19

Дискова или палцова косачка е подходяща за странична резитба на лозе?

Искам да си направя към трактор 20 к.с. косачка за странично рязане на лозето. Някой има л...

1276 0

Формировка лира при грозде сорт Велика

marinov55: Не се напъвайте умници,намерих литература от проф.Иван Тодоров четири са плодните пръчки!...

2971 1