Помощ за засаждане на лешници

• A
    Моля компетентните да се изкажат,за предстоящо засаждане какви фиданки да взема двугодишни или три годишни,кои имат по-голям шанс за прихващане.Благодаря
  • I
    nai dobre si kupi kosachka!
  • A
    Може ли някой да даде съвет дали да насадя нещо между дръвчетата с което да убия бурена и да има някаква изгода,или да си купя трактор косачка и да си кося доживот благодаря 5декара лешници
  • J
    Благодаря ви много момчета.
  • B
    Някой да ме светне има ли изисквания по 112 за броя на засадените ф........... Броя е в зависимост, колко си заложил в технологичния план, ако имаш такъв, ако нямаш = направи си. По важно е (чистата) площ на насъждението (живи), смятай го половин междуредие по двете страни и половин растояние на между насъжденията от другите две страни. Това ти прави икономическите единици. .
  • P
    Някой да ме светне има ли изисквания по 112 за броя на засадените фиданки в декар? Чух че искали 83бр в декар което не се вързва нито една от схемите 4/4, 4/5, 5/5. В 1 дк. при мене са 52 бр.
  • R
    Чувал съм че двугодишните имат по-голям шанс но несъм специалист.
  • R
    Сложил съм 750 бр. на 15 дка. по схема 4 на 5.Преди 3 месеца имах проверка и нямаше проблем.Другия месец ще пускам документите за второ плащане дано и тогава да няма проблем.
  • E
    Някой да ме светне има ли изисквания по 112 за броя на засадените фиданки в декар? Чух че искали 83бр в декар което не се вързва нито една от схемите 4/4, 4/5, 5/5. Скоро и мен ме подлудиха с тези дръвчета Сега работата е следната за млад фермер не знам,(СИГУРНО Е СЪЩОТО като полу-пазарно стопанство) смятат се дръвчетата така 4х4 ако е- --- --- 4х4=16 делено декарите примерно имаш 5000 кв.м. = 312.5 дръвчета 5х5 ако е 25 :10 000кв.м. (10декара) 10000:25=400 дръвчета а ако ти излиза примерно и половина 312.5 дръвчета ако искаш може да издеш по 10 санта от дръвче и да стане 3 метра и 90 сънтиметра да го сместиш 1 дръвче или него слагаш и за напред да знаят сички бъдещи овощари има институт по овощарство пловдив званите порачвате дръвчета праят ви схема сичко е 6 http://fruitgrowinginstitute.com/_m1007/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8
  • J
    Някой да ме светне има ли изисквания по 112 за броя на засадените фиданки в декар? Чух че искали 83бр в декар което не се вързва нито една от схемите 4/4, 4/5, 5/5.
  • E
    мисля,че 2 г. а някой знай ли каква субсидия дават за ядкови градини дали въобще има меж. купи си теравет 98% ще ти се хванат 10грама на дупка и ще станат http://www.terawet.eu/
  • O
    Колега препоръчвам ти първо да прочртеш една книжка: "Лешници" от Драган Брезовски. Мисля че ще ти бъде от голяма полза

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта