Какви са причините за загряване на двигател на ЮМЗ ?

• N
    можели да загрее двигатела ако гнп\"то е на предварение
  • D
    kolega sas kakvo go po4isti i az imam problem sas zapu6vane s varovik
  • M
    Колега проблема е или в термостата/ако не отваря/, радиатора или в гарнитурата на главата.Имах същия проблем и го реших като свалих радиатора отворих му капака от страна на гърловината и му прочистих всички отвори на питата от 200 чисти бяха 30.Измих го основно и проблем нямам.
  • I
    Благодаря колега , ще сменя о-пръстена с малко по-дебел , дано водата спре да минава свободно към водния радиатор.
  • E
    Щом пали добре и има малко тракане , едва ли е от лоша центровка. Съгласен съм с колегата по-горе , че водата може и да върти ама ако проблема описан от него съществува то греенето ще си е факт. А това за термостата , ако не е оригинал , ефекта е нулев, и не по-малко важно е уплътняването на термостата в чашката, ако същия плува безразборно в нея , то водата си минава спокойно. Имал съм такъв случеи и за това го споделям.
  • E
    Щом пали добре и има малко тракане , едва ли е от лоша центровка. Съгласен съм с колегата по-горе , че водата може и да върти ама ако проблема описан от него съществува то греенето ще си е факт. А това за термостата , ако не е оригинал , ефекта е нулев, и не по-малко важно е уплътняването на термостата в чашката, ако същия плува безразборно в нея , то водата си минава спокойно. Имал съм такъв случеи и за това го споделям.
  • I
    Сигурно ли е , че водният радиатор е изчистен добре отпред , говоря за пролуката между масления и водния ? Ако се долива вода в радиатора точно преди работа с трактора и се олива отпред с вода , се образува една кална кора , през която не минава никакъв въздух . На болгара ми беше точно така и постоянно загряваше , след изчистването стигнах до другата крайност - не вдига повече от 50 градуса . Сложих и термостат , но никакъв ефект .
  • N
    наистина много бързо пали трактора,със сигорност знам че не може да е от радиатора икато гледам от горе как циркулира всичко си е наред ,мисля че проблема е само в центровката има савсем малко тракане ,трябва да видя един да му оправи центровката
  • I
    Загрява от предверение и още как. Погледни и му опави центровката. Патих го това тия дни с едно МТЗ 80
  • I
    kolega ako ima predvarenie pali po barzo i dvigatelq traka,no nevqrvam da e ot centrovkata proverisi vodnata pompa dali ti e nared.
  • S
    ako e na zakasnenie zagriava.proveri si radiatora i opravi centrovkata da nes4upi ne6to
  • T
    Когато центровката не е добре, намалява мощността и ако натовариш трактора първо няма да има тази тяга и може да загрее мисля аз.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

96 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

366 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

338 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

175 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

149 0