Моля за разяснения как да кандидатствам по мярка 141?

• T
    Здравейте колеги,нов съм тук и Ви пиша защото съм мнго объркан...накрадко:\r\nИскам да кандидатствам по мярка 141 все още не съм регистриран като земеделски производител.От служба за съвети в земеделието ми казаха да го направя на 01.10.2012г.\r\nДотук нямам проблеми.\r\nЗемята през 2012 е била под аренда и договора ми изтече сега.Арендатора я е заявил за следващата година,аз говорих с него и той се съгласи да я отпише (няма проблем с това ) Въпросът е аз как да я заявя за 2013-та изтървах ли влака или аз съм се побъркал
  • G
    не слушаите пилешарката хич не е в час.нап ще разберат след подаване на образец 6 на следващата година.полупазарните могат да прекъсва деиност и да се осигуряват за периода през които деиствително са работили.сезонна деиност,резитба,косене,засаждане,прибиране на реколта.може и за по два,три дена.
  • A
    Колеги, някой може ли да каже какви осигуровки плаща земеделски производител пенсионер?
  • A
    Колега, сигурно ние не знаем как става номерът
  • D
    Ей колежке, хората ти обясняват как е точно ама ти не та не.... нищо че и аз до сега не съм минавал метър както се споменава по-горе
  • H
    Булстат-а се регистрира преди да подадеш декларация в НАП че започваш земеделска дейност. Както и да е колегата по горе е прав,че ако човек да си плати осигуровките къв бизнес ще прави... но по принцип може и без да се плащат няколко месеца - не им излиза още веднага че си без платени осигуровки.
  • A
    Е, все пак трябва и булстат и декларация в НАП за започване дейност. Без тях не можеш да вземеш удостоверение за данъчни задължения.
  • G
    баш си е тъй, регистрирам се като ЗП понеделник (примерно), отивам в НАП във втроник (по-примерно) те ти дават документ за липсващи задължения, останалите документи като удостоверение за сем.положение, скици и др. си ги изваждаш до петък и следващия понеделник можеш да подаваш документи ако ти е готов бизнес плана. А осигуровките се внасят за този месец до 10-о число на следващия месец... . .. само че ако някой са му проблем 65-70лв, месечно за какъв бизнес си говорим, щом тях не е в състояние да си осигури...
  • A
    чети добре какво писах, преди да са минали 4-5 месеца на тях не им излиза че не си е платил осигуровките... Е, не е съвсем така за да не кажа изобщо
  • H
    чети добре какво писах, преди да са минали 4-5 месеца на тях не им излиза че не си е платил осигуровките...
  • M
    не може без да е внесал усигоровките защото преди да му удобрят проекта му искат бележка от нап за липса на задължения и след това ги внася в разплащателна агенция.аз кандидаствах по този проект.
  • H
    те в НАП ти казват че веднага трябва да внасяш осигуровки но и да не ги внесеш ще те усетят чак след 5-6месеца така че давай смело като вземеш парите ще си внесеш осигуровките
  • A
    те ще му направят план--ама трябва веднага след като се регистрира да започне да внася осигурителни вноски------ пък после кой знае кога ще ги преведат тези 1500евро!!!!!!Това е калпавото на тези програми-------------искат осигуровки,без да е сигурно,че ще приемат плана и ще започне финансиране и така човек за една година е 1000лв. назад от осигуровки и вноски,а може да го върнат..............и чак след две години да се получи финансиране!!!!!Затова и много се отказват,започнат,внасят осигуровки и чакат.чакат и понеже трябва и да се увеличава стопанството и накрая се откажат и връщат парите!!!!!
  • M
    Наистина от НССЗ ще ти направят бизнес план. Ако това не се случи се свържи с изп. директор на Службата. Поздрави.
  • H
    Здравей колега в НССЗ изготвят безплатно бизнес план за мярка 141, значи казали са ти да кандидатстваш от 01.10.2012г. понеже тогава започва новата стопанска година и можеш да подадеш проект след тази дата с намерения че ще сееш там квото ще сееш през 2013г. За да кандидатстваш по мярка 141 трябва да имаш поне един месец преди датата на кандидатстване регистрация като земеделски производител. В таблицата за изчисляване икономическите единици на стопанството си пресмяташ колко ти е икономическият размер на стопанството според културата която ще отглеждаш. В анкетната карта го пишеш в намерения т.е. че ще е за следващата година. И трябва да имаш поне 10дка земя за да кандидатстваш по тази мярка или 5 декара трайни насаждения с пълни 5 години договор за наем към датата на кандидатстване. Ако те интересува още нещо пиши на лични
  • P
    На сайта на МЗХ има публикувана заповед за Мярка 141 "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране" Съгласно нея се определя период за приемана на заявления за подпомагане с начална дата 26.03.2012 г. 9:00 часаи крайна дата 28.12.2012 г. 17:30 часа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

216 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

144 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

704 0