Код на земеделска земя - 3-та категория

• M
    Здравейте, наскоро купих земя която се води 3 та категория, интересува ме обаче какъв код е , защото разбрах че ако е код 6 това означавало че не се работи.
  • R
    Metsanat , не пиши смешки . Ако си решил да обработваш земята - започвай . Единственото нещо което трябва да направиш е след проверка в ОСЗ-то ти по местонахождение на имота , ако попада в така нареченият код6 - т.е. в блок недопустим за подпомагане , да заявиш промяна с молба / само забравих дали към ОСЗ или ОРА - трябва да провериш / , а срока за подаването й беше някъде в началото на май . После идват и правят проверка на място , че действително е обработена. Само че молбата за промяна касае целият блок , а не само имота ти в него. Ако не ти сервират , че има още нещо което пречи да го обособят като обработваем. Ако не ти се занимава - просто си го работи и заяви - пък после да проверяват и опровергават . Аз така изпуснах срока , защото разбрах за тази възможност едва при очертаването , подписах декларацията за недопустимост и после идваха на проверки . Получих субсидиите , ноо... юни. А колкото до категорията на земята - няма никакво значение. При нас двата най-шибани блока са единствените с 3-та.. всичко друго 4-9 А доколкото разбрах - след дивотиите миналата година с така нареченият код 6 - казваха , че го премахват. Ама знаеш ли ги дали и те знаят - като ги гледам само какви са капацитети .. По-добре провери направо в МЗХ - не ти е много далече
  • В общинската служба питай с какъв флаг е физическия блок, в който попада имота - имай предвид, че ако флагът /това е %, с който се отбелязва степента на пустеене на блока/ е над 75%, или не дай-боже 100%, при идентификацията бенефициентите миналата година подписваха декларации, че са уведомени за това, че попадат в необработен блок и РА може да намали или откаже плащането.Пълна простотия, защото смисъла е да работиш земята, което се доказва с адекватни проверки, а не - къде се намира...
  • M
    Благодаря
  • V
    Питай във вашата Общинска служба по земеделие.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

704 0