Печели ли се от пасища?

• M
    Здравейте, rnискам да направя някои калкулации, да кажете дали правилно смятам.rnАко се абстрахираме от отглеждането на животните и се фокусираме само върху пасищата, то сметките саrnприходиrnсубсидии +30rnсено + 15 бали по 1,5 лв. = + 20 лв.rnразходиrnкосене - 10 лв.rnбалиране, транспорт - 1,2 лв./бала или общо 18 лв.rnразходи за наем - 6 лв.rnКраен балансrn16 лв. печалбаrnrnТака ли е?
  • H
    Ами решил е човека че не му се чисти и го изоставил ама иначе не е забравил да го обяви за подпомагане Риск голям си е да се занимаваш само с пасища може и да изкараш някой лев ама нали се сещаш че те като дават и гледат и да взимат и така че винаги може да се обърка ,,уж,, нещо и да ти откажат плащане че и глоба да ти тряснат пък ти после ходи по дела с години...
  • M
    Твоят познат, как е можал да не изчисти от храсти, прекалил е
  • H
    По принцип има и общински пасища и ливади на 2лв за които съм сигурен че са на 2лв, но проблема е там че без животни много трудно се взимат а и с предимство са жителите на населеното място, от пасищата и ливадите се изкарват лесни пари в случаите когато си допустим отвсякъде и освен СЕПП-а ги обявиш по Агроекология, но пак казвам това е доста голям риск да чакаш само на пасища, знам един мой колега чертал там кво правил накрая му излезли че половината са недопустими за подпомагане другата половина не ги изчистил и вече 2-ра година си виси с вложените пари а и на всичкото отгоре му праснаха една голяма санкция че се опитвал да мами. Така че който си мисли че може само от пасища да изкарва пари жестоко се лъже.
  • M
    цитирам """"а то за недопустим слой по 3 се умножава "" Здравейте, защо чак по три, как така по три. От 500 дка, допустим слой са ми поне 480 дка, пасището си е добро
  • N
    ХА ТАКА , MAŞALLAH,GOOD FOR YOU ГОЛЕМИ СМЕ БРЕ,УМНИ КРАТУНИ ОТ ВСЯКЪДЕ
  • G
    а то за недопустим слой по 3 се умножава
  • D
    ААААА!!!!!!! Не забравяй да умножиш по един недупостим слой на ум!!!!!!!
  • M
    man4o,По твоята аритметика печалбата ти трябва да е 26 лева( не 16 лева)! Да те попитам и аз нещо.В кой район са тези пасища с 30 лева субсидия?Кой е собственика(с тези 6 лева наем)?Защо се абстрахираш от животните( как така пасища без животни)?Ако са държавен или общински фонд, как си ги получил без животни( аз също съм наел пасища и ливади но имам коне) ?
  • B
    Колега, само ще ти е проблем на кого ще продаваш сеното!!!!!!
  • M
    До къде я докарахме!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта