Коя сеялка да избера между Курт и Бекер?

• K
    Става дума за тези две сеялки:\r\n\r\nhttp://tractor.bg/машина/22804/Сеялка%20турска%20редова%20за%20царевица%20-%20Kurt\r\n\r\nhttp://www.fermer.bg/сеялка-бекер-с-торовнасяне-prod6735.html\r\n\r\nЕдната е Курт дригата Бекер?За Бекера имали части,сполучливи ли са?\r\n\r\nпоздрави
  • F
    Благодаря за помоща приятел,ще си купя дискове с 30 отвора.Желая ти хубав ден
  • K
    Не се правят никакви допълнителни настройки само се подбират правилните зъбни колела. 14 към 22 е единият вариант и 15 към 22 е другият. Както се досещате с дисковете с 30 отв се въртят по-бавно от тези с 20 отв. което гарантира по-голямата точност на сеитбата. Може да ги купите от много-места но се сещам за две фирми фермер 2000 и агритрейд но за цена незнам....
  • F
    Евентуално ако заменя старите дискове с нови 30 отвора,трябва ли да правя допълнителни настройки?Доколкото си спомням някаде г-н Тенев беше публикувал схема за настройките надискове с 20 и дискове с 30 отвора
  • F
    От къде могат да се закупят дискове с 30 дупки.Моите са с по 20 дупки и два от дисковете са ми доста надрани .На каква цена са,ако някой е копувал нека сподели.Поздрави
  • K
    Ако си със старите дискове с 20 отвора ти препоръчвам да си купиш от новите с 30 отвора за по-точна сеитба
  • K
    Сее без грешка.Доволен съм много от сеялката.Досега нямам проблеми с нея,ще видим тази година как ще се представи
  • F
    Забрави да пишеш как се е представила сеялката?Поздрави
  • K
    В взех Курт.Произведена е 2005 година,много запазена всички надписи и лепенки стоят по нея.дори боята не е изветляла.Ще пиша как се е представила когато дойде време за сеене. поздрави
  • Y
    сеялките Бекер ги внася фирма Ири Трейд, www.iritrade.com е сайта им,от там можеш да прочетеш повече за тях,както и да отправиш запитване по и-мейла или запитване на посочените там телефонни номера.Бекер е добра сеялка!
  • I
    То няма как да сравняваш цените на частите на западна и турска сеялка каквато и западна да си вземеш все си е скъпо. За слънчоглед до сега нито една семка не ми е счупил Бекера Може и да чупи ако неса уплътнени кутиите и изтърва налягането и от там дюзата дане може да издуха излишните семки от диска. Ири трейд гледах за последно внасяха Бекер
  • K
    Защо бекера чупи семето?Конструктивен дефект в сеялката ли е? Мислех и за турският Сонметсер,но много тежка тази сеялка.Здрава,но много тежка. Откъде се намират части за Бекера?Коя фирма внася? поздерави
  • D
    Това имах предвид че им е скъпа поддръжката.А за слънчогледа чупи семето каквито и настройки да правиш.
  • I
    И с двете сеялки работя, нищо че Курт е нова по нищо не може да се сравни с Бекер която ми е на десетки хиляди декари сеитба вече Тъй, че моя съвет бягай далеко от тоя Курт Ако се спреш на Бекер гледай да има и дискове за слънчоглед с нея, че са си скъпички мисля
  • Y
    аз познавам хора с Бекер които са доволни.мисля че всичко зависи от предсеитбената обработка и настройката на сеялката
  • D
    Вземи си КУРТ с БЕКЕРА НЕ МОЖЕШ ДА СЕЕШ СЛЪНЧОГЛЕД.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Нови машини за земеделието

Здравейте, интересува ме от къде купувате машини за земеделието? Имате ли някакви препорък...

30 0

Премахване на овощна градина

Здравейте, Имам стара (над 40 години) овощна градина от сини сливи, около 13 дка. Намир...

38 0

Съединителят на ЮМЗ-то залепва

Здравейте. От скоро съединителят на ЮМЗ-рата започна да залепва. Или когато е на свободна...

41 0

Мнения за трактор киоти rx 6030

Някой има ли такъв трактор и с какви впечатления е

68 0

Асистиращо управление PSR

Съвместима с ISO система за подпомагане на управлението PSR е асистиращо управление,...

30 0