Има ли мандра,която дава над 70ст.за литър козе мляко?

• B
    Получавам оферта, и то от прекупвач, за 70 ст. за литър козе мляко!!!
  • D
    Бориско,аз моите от май месец ги карам без зоб.Вярно малко по малко доя но като си направя сметката колко ще дам за зърно и какво ще взема от млякото везните натежават към без зоб.Но за сметка на това пасат ден и нощ,прибират се само за доене.А по въпроса за показателите на млякото те това време така или иначе са си високи.
  • D
    Бориско,аз моите от май месец ги карам без зоб.Вярно малко по малко доя но като си направя сметката колко ще дам за зърно и какво ще взема от млякото везните натежават към без зоб.Но за сметка на това пасат ден и нощ,прибират се само за доене.А по въпроса за показателите на млякото те това време така или иначе са си високи.
  • B
    До юли месец ги храних през ден с царевица,но се задъхах и спрях.Сега мисля при тази оскъдица от паша да започна пак.но вече ще внимавам с дозите,че сме в 1 месец на бременност.А ако някой от вас дава на Юлияна млякото да попита за мен с какви показатели е млякото.
  • M
    е да тои сам си знае ти викащ от маи месец на паща а тези животни зоп нещатли не можи само на паща
  • D
    от май месец като излезе пашата много малко са животновъдите които хранят отделно от пашата цяло лято и зима направи си сметката при тези цени на фуража и изкупната цена на млякото значи сам щ есе докараш до фалит не слушай какво ти говорят колкото мляко дават козите толкова и от малкото кяр да има гледай да върви животновъдството по малко да се развиваш които бърза бавно стига и бързо фалира
  • M
    е да тукаси праф ако не храни да но ако ги храни както пище тои дои от тези кози тои е загоба защото една коза му дава 1л мляко а зърното струва т 0.40 стотинки до 0.50 стотинки царвецата несъм сигорен каквае цената на царвицата сега но грубо го слагам то търпи направо загуби е ако не дава нито зоп или нехрани тоие тогава доста на пичаба има само расходи за пъстир
  • D
    Митак,сега не е на загуба защото предполагам не храни .Бориско,за този литраж козе мляко прекупвач не ти трябва.Прави си сам договорките не ламти за много и ще си ОК.
  • M
    товае доста малко мляко за 80 броики кози от 180 до 200литра за два дена средно ти идва за деня по 1.125 литра мляко на коза товае доста малко и мисля че търпищ загоби на тези цени на фоража
  • B
    Общо са 180 кози но доя около 80,другите са миналогодишни ярета в момента около 180-200литъра за два дена.
  • D
    Колега,( Бориско) колко животни имаш и какво количество мляко доиш?
  • S
    Колега не се занимавай с посредници, ще ти плати един или два месеца по 0.70ст. и накрая ще изгориш с цял месец като не ти плати. Цената на млякото и месото няма да се оправи докато не изчезнат напълно прекупувачите.
  • F
    да тукаси много права имах тъкъв проблем със мандрата и яс исе стигна до адвокати и приятели че дами исплътят два месеца млякото но сега нямам проблеми със тази мандра имам договор и заверено през лотариос но се надявам догодина да намеря даго давам на друго място Колега старай се да пишеш вярно!
  • M
    да тукаси много права имах тъкъв проблем със мандрата и яс исе стигна до адвокати и приятели че дами исплътят два месеца млякото но сега нямам проблеми със тази мандра имам договор и заверено през лотариос но се надявам догодина да намеря даго давам на друго място
  • D
    за по сигурно подпишете договор с мандрата или прекупвача със вписаната твърда изкупна цена на млякото и срока за плащане и за неустоиките се договорете спрямо двете страни закъснение с плащането или промяна на цената без подписано допълнителен анекс към договора за да няма измамени и от двете страни и го заверете при нотариус иначе може да се окаже някоя измама и да пиете една студена вода
  • M
    ас давам козе мляко краветого земат на 0.60 козе0.65 офче1.20 асъм пърна категория и яз

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Хранилка за кучета

Ползвал ли е някой от вас автоматична хранилка за кучета? Доволни ли сте? Плюсове и минуси...

17 0

Кози

Здравейте може ли някой да ми предложи някой да изкупува козе мляко в областта Ловеч мога...

22 0

Членски внос

Някой наясно ли е защо се плаща на ветеринарни доктор членски внос, за какво се взимат тия...

29 0

Агнета

Хранили ли сте агнета с изкуствено мляко,от кое мляко сте доволни

30 0

Могат ли да се включват необработваеми ниви в споразумения по 37ж?

proba: Ето и въпроса към МЗХ: Уважаема, Г-жо Танева, По сега действащия ЗСПЗЗ, собствениците на...

138 1