Проблем с Болгар тк 80

• P
    Моля да ми помогнете с кормилната уредба на Болгар тк 80. Имам следния проблем! Когато си карам по пътя колелата завиват сами ту на ляво - ту на дясно....не мога да разбера от къде е... Долу на хебела гайката я затягах 1000 пъти и шайба сложих и пак нищо.....който може да помогне моля! да поясня още малко......когато чукна леко кормилото на дясно и после на ляво не мога да го вкарам в пътя....много рязко сменя посоката...
  • U
    колега аз имах същия проблем и при мен се оказа една втулка май беше тефлонова на кормилния прът някъде над капака на клапаните на една стойка
  • K
    Също можеш да провериш: Лагерите на главината, втулките на шенкела-горна и долна, шлиците на шенкела и хебела, кормилни щанги и продължаваш нагоре до червяка, карето и снадките на кормилният прът също.Аз утре ще го играя това, че съм на същото дередже.
  • М
    Значи трябват ти горна и долна втулка
  • D
    Сменяш хебела.
  • P
    Благодаря за помощта сега ще пробвам и ще пиша дали съм го оправил
  • F
    Здравей колега, така както обясняваш, имаш прекалено голяма хлабина между червяка и разпределителя. Трябва да се направи регулировка на хлабината, за целта сваляш малкия алуминиев капак, който се намира отпред до решетката, там има гайка (ако не се лъжа беше 27) , която е законтрена със шплент. Трябва да се махне шплента и да се завие гайката с момент 20нм. Ако нямаш динамометричен ключ завиваш гайката до упор и след това развиваш от 1/4 до 2/5 оборота и зашплентваш отново гайката. След регулировката хлабината в кормилото (ако всичко останало е наред трябва да е до 3 градуса. Успех!
  • I
    kolega vdiga6 predna lqva ili dqsna guma klati6 gumata i vijda6 kade ima6 luft zapo4va6 ot lagera 6tangite navsqkade kadeto ima go obira6,

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съединителят на ЮМЗ-то залепва

Здравейте. От скоро съединителят на ЮМЗ-рата започна да залепва. Или когато е на свободна...

34 0

Мнения за трактор киоти rx 6030

Някой има ли такъв трактор и с какви впечатления е

61 0

Асистиращо управление PSR

Съвместима с ISO система за подпомагане на управлението PSR е асистиращо управление,...

29 0

помощ

здравейте колеги имам мотофреза гардениа 7 коня преблема е следният работи определено врем...

37 0

Мнение за Ню холанд 8360

Здравейте колеги Някой можели да искаже мнение за гореспоменатия модел

62 0