Кога женските зайци са готови за заплождане?

• Z
    Здравейте \r\nИмам 2 калифорнийски женски заека и 1 мъжкар но не искат да се заведът.вече са големи зайци над 150 дена ако не и повече но просто не става женските не са са разгонени новак сам ако може някои да ми помогне и да ми обясни
  • P
    Здравейте, може ли някой да ми каже кога се разгонват за първи път зайците
  • Z
    Малка е зайката на 150 дни...това са 5 месеца-когато питах ветринарната за заплождане на зайки -на колко месеца трябва да са ..тя ми каза че не трябва да са под седем месеца и половина... За калифорнийски и новозеландски зайци заплождането трябжа да е по-рано от 7,5 месеца. Породите са скорозрели и всяко забавяне след 4,5 месеца ще Ви донесе друг проблем -затлъстели зайкини, които пак трудно ще се заплождат. На тази възраст зайците са достигнали вече 70% от теглото на възрастните зайци и може да се заплождат. Моят съвет е хранете добре и заплождайте зайките според специфичните особености на породата - за калифорнийски и новозеландски зайци на 4- 4,5 месеца. Успех
  • R
    vaobshte ne e malka zaikata, za da se razgoni po burzo i davai magdanoz kakto kaza edin koleka predi men i e4emik sled 2-3 dena shte izqde reshetkite samo i samo da q opune nqkoi
  • S
    Малка е зайката на 150 дни...това са 5 месеца-когато питах ветринарната за заплождане на зайки -на колко месеца трябва да са ..тя ми каза че не трябва да са под седем месеца и половина... а и както пише ..земедело животновъд...провери си зайците ..да не са и двата женски--на мен ми се случи ..и като се разчу по село ,още се майтапят с мен.
  • S
    Малка е зайката на 150 дни...това са 5 месеца-когато питах ветринарната за заплождане на зайки -на колко месеца трябва да са ..тя ми каза че не трябва да са под седем месеца и половина...
  • Z
    Женските зайци са като жените :: ) Пускат когато си поискат. В специализираните ферми не им се молят, а им се дават специални медикаменти за разгонване.. Може да погледнете и тук : www.fermer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-fpost68313.html
  • Z
    ti proferi si dobre zaicite da nese okaje 4e gleda6 dve jenski !
  • Z
    и аз четох че им дават някакви медикаменти на заек по 50 ст инжекция маи беше не си спомням точно....дадох им магданоз но още нищо
  • A
    Не е ли най-добре, мъжкия за разплод да се използва когато стане на 8 месеца? Може от това да е проблема. п.п. Май мъжките зайца са като мъжете - трябва им опит, за да свършат качествено работата.
  • K
    Женските зайци са като жените :: ) Пускат когато си поискат. В специализираните ферми не им се молят, а им се дават специални медикаменти за разгонване..
  • L
    За женските също не е проблем това тегло.Даже е малко.но за тази възраст е добре.
  • Z
    za majkiq ne e 4ak tolkova problem no na jenskite ograni4i malko hranata i davai pove4e magdanoz i 6te stane
  • Z
    Точно от това ме е страх току що премерих женските по 4 кг са а мажкара е бая дебел поне 4.500 -5кг
  • Z
    davai na jenskata magdanos i majkiq na kolko e probvai q s drug majki i 6te stane razbira se ako nesi q ogoil mnogo

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

125 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

217 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

231 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

347 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

1774 1