КЪДЕ В СТРАНАТА ИМА ФЕРМИ ЗА ОВЦЕ ОТ ПОРОДАТА АВАСИ ИМАЛИ ОВЦЕ В РОДНИТЕ ИНСТИТУТИ

• D
    ИНТЕРЕСУВАМЕ КЪДЕ В СТРАНАТА ИМА ФЕРМИ ЗА ОВЦЕ ОТ ПОРОДАТА АВАСИ ИМА ЛИ ОВЦЕ ОТ ПОРОДАТА В РОДНИТЕ ИНСТИТУТИ
  • M
    Старозагорската порода е уникална!В зависимост от няколко фактора може да се окаже по-добрият вариант от черноглавата плевенска.Могат да се постигнат много високи резултати, но за целта кръстосването се прави по определена формула и строг подбор.
  • K
    na prolet givot i zdrave she imam za prodavane nad 80 procenta kravnos avasi tazi godina gi prodadox
  • M
    И старозагорска и аваси е добра кръстоска.
  • K
    plevenska po avasi e hubava krastoska
  • D
    РЕШИЛ СЪМ ДА СИ КУПЯ МЪЖКО АГНЕ АВАСИ ДА НАПРАВЯ КРЪСТОСКА МЕЖДУ СТАРОЗАГОРСКА И ПЛЕВЕНСКА ЧЕРНОГЛАВА ОВЦА
  • P
    za kakvo sa ti chisti avasita az sega gi krastosvam s plevenski i friziiki i sam mnogo po dovolen ot chistokravnite
  • K
    авасита има във коматево дори във момента ги продава
  • M
    В институтите няма аваси,но овце има.Проблема е в бройката и невъзможността всички желаещи да закупят разплоден материал от там.
  • I
    Женски аваси никой не продава, евентуално могат да се намерят по 1-2 бройки. Преди време внасяха от Македония на около 500 лв., които няма как да върнеш. Напр. при 40-50 ст. печалба на литър мляко ще избиваш покупната цена 3-4 години, а 40-50 ст. чисти не се вадят лесно. Аз като практик (защото тука теоретици много) не съветвам никой да се занимава с млечно овцевъдство при изкупни цени под 1.60 лв. за кг. мляко.
  • M
    ами ас лично не знам за тази порода нищоно ако намерищ пищ на каква цена сиги зел какво мляко ти дават и от каде сиги зел

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

164 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

177 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0