Как се разплащате на трактористи и комбайнери?

• G
    как плащате на трактористите си на надник или на норма,и съответно на комбайнера на декар или на тон или на надник споделете цени
  • T
    Tanko peykov e nay dobriq kombainer s jondiier v chirpan
  • h taboo or chirped container s jondiier
  • T
    Според мен обработката на земята не трябва да зависи от това с каква машина се извършва, а на каква дълбочина се оре и каква е нивата като размери, баири и други такива подробности. В нашия район Варна дискуваме на 4 лв./ дка за оран не знам още не съм смятал.
  • G
    дайте цени за обработка на оран и дискуване карам Т-150
  • G
    А колко е осигуровката на тракторист понеже се водя на работа като РАБОТНИК
  • I
    Георги жънеш и ти плащаш на надник ! На договор не съм работил, но като жънех сам ми плащаха по 1лв/дка, сега сме двама и плащат по 1,40лв/дка. Надника примерно 25лв на ден си вървеше когато има някаква авария и не излизаме на полето или няколко дена преди жътва когато стягаме комбайна за жътвата
  • G
    изглежда повечето плащат малко повече от минималната работна заплата и за това се ослушват и нищо не пишат но наглеждат темата постоянно,искат работата да им върви но да е за без пари,на всички писали благодаря
  • K
    И аз ползвам услуга комбайн жътва пшеница-12лв. на декар общ.Ген.Тошево.
  • I
    При жътвата на пшеницата се качих в комбайна , за да се повозя на хладничко , защото нямам собствен и ползвам на услуги. Комбайнерът ми каза , че взима по 1 лв на декар . Това е за Добрич. Сам можеш да сметнеш колко взима , жънахме по 150 декара на ден.
  • G
    Водят ме на работа като работник ,осигоряват ме на минималната работна заплата, в момента жъна с клас лексион дайте си мнение токолко трябва да ми е заплатата
  • G
    Георги - при тази криза за кадърни кадри не знам как работиш за без пари, ако си разбираш от работата. Аз имам 4-ма механизатори, 3-ма от тях са ми безценни давам мило и драго да ги задържа на работа и явно успявам все още работят при мен (на цецко бих му отговорил как ги осигурявам ама нека пък той първо каже как се осигурява нали все в чуждата паница гледа - само малко инфо от мен има си мин осигурителен праг за механизатори и той не е 250 лв, така че дори и да искам не мога да ги осигурявам на тези пари).
  • M
    Преди години имахме щатни механизатори им се казва-сега работим ние-семейно,като с приятели си помагаме и така делим единствено разходите за ГСМ.
  • G
    Работата е напечена за мен,омръзна ми да работя от тъмно до тъмно за без пари,от работа не ме е страх но искам да знам цени,пишете ми на лични съобщения щом не искате публична изява, ще отговоря на всеки който сподели,анонимноста е гарантирана.
  • G
    При нас 20 000дк. 10 механизатора зиме лете щат 1200лв. По жътва на декар 1,20.
  • N
    cecko96_1 Колко се плаща на механизаторите за определена дейност няма да конкретизирам,но мога да твърдя че очакват всяка кампания с нетърпение.И за разлика от онези измъчени хорица в ОЦК или ГОРУБСО нашите механизатори нямат подобни проблеми.Съгласен съм че и техните доходи трябва да се повишават но това не зависи само от работодателят им.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2722 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1492 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2567 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1837 6

Да се обединим всички сектори!!!

bogdangenov: Какво обединение визираш по-точно? принципно обединение, в НПО прганизация, в агро партия?...

1501 2