Задръстване на комбайн Claas Dominator 96

• M
    Имам проблем със задръстването на комбайна преди сечката ! Може ли причината да е в ножовете на сечката ! Друго всичко е наред , но те са поизносени ! Благодаря предварително.
  • L
    Абе lupo,не му давай грешни съвети,този активен сламотръс си има предназначение,отива и си купува ножчетата и проблемът му е решен!Ако продължи да кара с наточените,ще си смени поне едната страница и лагерите и това е!
  • L
    Махни вилите преди сечката над сламотръсите.
  • I
    Регулирай контраножчетата на въжможно най голяма растояние да не радробяват много на дребно, но щом кажваш, че като со ги наточил е малко по добре тогава вероятно ще се наложи да смениш ножчетата и контраножчетата с нови. Точенето почти нищо не помага
  • V
    Контра ножовете отварят ли се? Ако да отвори ги повече или ги извади през един..Да нямаш хлабав ремък, нещо...??
  • M
    Без сечка комбайна жъне и няма никакъв проблем, но слама не ми трябва .
  • M
    Задръства ми точно преди ножовете на сечката ! Сламотръсите избутват сламата и там няма никакъв проблем ! Всичко по комбайна си работи и направо ме побърка 3 дена .Няма никаква логика да задръства, но незнам защо така се получава. Точих ножовете и има малко подобрение !
  • I
    Монка я поясни , че нещо немога да схвана сечката неще да поеме масата от сламотръсите и от там се задръства, или самите сламотръси немогат да изтикат масата до сечката ? Пробвали да минеш известно разстояние без включена сечка и тогава пак ли задръства ?
  • G
    Днеска приказвах с едни колеги които имат същата комбайна и ми споменаха, че и при тях е било така и се оказа от сламотресите - огледаи ги ;) някакъв ремак 8-ка ли имало нещо такова разбрах по телефона.
  • L
    Колега никога не прави грешката да заточваш ножове на сечката,защото ще имаш големи проблеми после,купуваш нови и това е!
  • R
    Да , може да е от ножовете на сечката , защото те не режат сламата , а само я предъвкват и пред тях се получава натрупване на голяма маса . В случая вариантите са два: /зависи и какво разбираш под \"поизносени\" : ако е \'доста поизносени\' разстоянието между ножа и контраножа е много голямо/. Ножовете се обръщат , ако не си ги обръщал досега - просто ги обърни ; Ако пък разстоянието е нормално и ножовете са само \'затъпени\' - ги наточи. Разбира се винаги съществува и най-удачният вариант - да ги смениш с нови ! Успех в откриването на проблема и в жътвата !
  • G
    кога ти задръства когато почваш нов ред или както караш
  • M
    Всички ремъци са стегнати ! Жъна пшеница и тя е суха и твърда като камък ! Опитах какво ли не , но не помага .
  • I
    dominator 96 http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/55513
  • G
    колега ако културата която се опитва6 да ожънеш е влажна задрустването се получава от това. Иначе е желателно да провериш дали няма някои хлабав ремак и от там да се получава задръстването( като види зор и почва да превърта в шайбата). малко е съмнително да е от ножчитата на сечката. Успех в решаването на проблема.
  • L
    По-скоро може да е от разстоянието между ножа и контра ножа или ти боксуват ремъците!На каква култура ти задръства,на пшеница ли?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

34 0

СЪВЕТ

solun: Да, има значение марката и модела на комбайна.

745 8

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

448 1

комбаин

go6o82: Класа от Германия, това Джони W е голямо дърво , а и не е Джон Диър, само е брандирано так...

597 2

Мнение за claas Dominator 105

Моля за мнение за този модел, слаби места,какво да гледам при закупуване, надеждни ли са к...

551 0