Как ни пързалят

• M
    Лелеееееееееее колеги как нагло и безочливо ни пързалят, трябва да ни мислят за адски тъпи и недейственни-може и да са прави де.\r\nМисълта ми е следната .Навсякъде в Европа се увеличават средствата за селско стопанство и помощите, та същата \\\"лоша\\\" Европа разрешава и тук да е така, но нашите супермени казват че е невъзможно.Догодина ако кризата отмине и \\\"лошата\\\"Европа намали парите за земеделие, пак нащите супермени ще се оправдаят с нея, забравяйки все пак че към днешна дата един европейски фермер получава в пъти повече от нас при положение че и машини и ферма и животни са му в стандартите, а ние трябва да ги догоним .Е с какво да ги догоним като хората разрешават държавата да помогне а нашите хубавци освен че не го правят ами и увеличават задълженията ни към бюджета.Е това на какво прилича?Европа ни е по майка от България, има и една поговорка която гласи\\\"Цар дава , падар не дава\\\", как ли би звучала \\\"Европа дава, пожарникар не\\\"?
  • 4akame 9 meseca za pari po miarka 112 niamame pravo na dryga rabota za da ne naryshavame dogovora pari ne davat kak da prejiviavash.Koi e otgovoren.KOLEGI kak da pishem i da ni obarnat vnimanie v EVROPA.imate li idei spodelete!
  • C
  • no se pak trqbva da se obadim da ni 4uqt nie tuk v Montana si spretnahme edna sbirka predi sedmica pred ra i se sabrahme ne malko hora i tova e na4aloto da se razberem prosto pyrvona4alno pred ra ako neni 4uqt togava masovo pred mzh a nakraq pred parlamenta
  • A
    metsanat, жалко че с такъв песимизъм се започва поредната нова година. Ноооооо, не мога да не се съглася с теб. Ние-птицевъдите пък сме още по-зле от вас/откъм сдружение говоря/.Единственото, което ни обединява е абсолютната липса на субсидии, финансирания и тем подобни.Ние просто не фигурираме в сметките на никой. И ще продължаваме с този песимизъм, докато или държавата си стъпи на мястото където трябва да е,или просто ние станем достатъчно самостоятелни, че тя вече няма да ни е нужна. Мечти?Оптимизъм?Глупост? От всичко по малко
  • M
    Колега болно ми е това което ще напиша, но лично аз съм го приел за факт.Ние просто неможем да бъдем единни-незнам генетично ли ни е заложено или просто успяват бързо да ни разединят и разделят.Примери няколко, идея за организация на овцевъди и козевъди-до никъдя я докарахме, в началото ентусиазъм и мечти и до там.После какво стана със стачката на животновъдите, то небеше писане че рейсове, коли и какви ли не още пълни превозни средства са тръгнали към София а факта беше 20-30 човека пред министерството.Колкото са виновни политиците двапъти по виновни сме си ние, все си дърпаме нашата черга.Всички са недоволни и животновъди и пчелари и зърнопроизводители ,но така и не направихме нищо заедно освен да си пишем.Еми като сме такива това ще ни сполита, жалко е наистина.
  • qvno si imame pari stom traem
  • B
    ei kolegi stiga sme spali za kakvi bqgstva govorim,tova e nai lesnoto da zaobikolim problema a ne da go re6im,az samiq izkarah 5 meseca v Finlandiq da rabotq da se spasq i kakvo vzimah 1000 evro i bqh goltaka v 4ujda strana,ne mersi po dobre da se borq da ne byda goltaka v sobstvenata si strana.Levski,Botev i tn.i tn. nqma da se vyrnat sami trqbva da si zaslujim svoboda i da si spe4elim priznanie no ne e tozi na4ina,trqbva da sme edini.Ovajavam mnenieto na vseki no bqgstvoto ne e re6enie sled godini nqkoi ste vyzrodi sektora i trqbva li da ni psuva za tova 4e nesme ostavili nisto sled nas taka kakto demokraciqta ni velika ne ostavi zdrava ferma,zdravo stopanstvo,jivotni i tehnika.Dumata e edna EDINSTVO
  • ako nese vdignem nai na kraq vse ste e taka visoki osigorovki-myl4im,nalagane na danak-myl4im,zabavqne na subsidii-myl4im,rqzane na subsidii-myl4im.Dokato nie myl4im i B.B.ste myl4i i ste se oslu6va i ste si ba4kat s naste pari,mainata im na organizacite stom ne ni zastitavat da si napravim edinen komitet i da se vdigame zaedno a da ne 4akame nqkoi da ni pokani na sta4ka,poneje nqmame pravo na samostoqtelna sta4ka bez bran6ova organizaciq(kolko odobno),a te nqma da ni povedat zastoto im e plateno da se vdignem na po kafe kato miliciqta i pravo pred mzh tova e na4ina po odelno sme nikoi no zaedno sme opasni razberete go
  • Не чакай още дълго време-стягай куфарите,вземи семейството и заминавай.Още имаш шанс!Няма смисъл да чакаш да стигнеш до дъното!Аз самата бих го направила-но съм вече на 50.За мен е късно-но децата ми заминаха,преди година и половина и са доволни.Аз също,че имаха кураж да избягат от мизерията.Сега сме сами със съпруга ми във ферма от 70 говеда,и ни е много трудно и едвам оцеляваме,но децата ми са добре и това ни крепи.
  • След 1 ви ама кой месец?
  • xodix v sofiq i obe6taxa sled parvi da zapo4nat pla6taniqta po112
  • zdr kolegi az imam oshte malko tarpenie i mislia da si stegna kyfarite sas semeistvoto i da zamina kadeto i dae kato se opraviat neshtata moje dase varna niakoi nojeli dami kaje dali e poly4il niakakvi pari po programata mlad fermer
  • Колеги, как няма да ни пързалят. Аз да ви кажа например, днес говорих с приятел от Румъния, който ще прави четвърти проект и се чуди дали да вземе Клаас Атлес или Джон Диър 8230, а ние в България се чудим дали да е Кировец или някоя 20 годишна бръкма на 10000 моточаса..., защото я програмата ще е затворена, я няма да плащат навреме .......
  • A
    никога няма дастане в бг
  • Сега замислехте ли се за поведението на българския фермер и неговите "представители" в Европейската организация на фермерите.Нямате ли силна неправителствена организация, коята да Ви защитава интересите, не чакайте да сте конкурентноспособни.Тогава и диалогът Ви с управляващите ще е на друго ниво. Обединявайте се в сдружения на производители, форма да оцелеете в условия на криза.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гъбарник

Цецо: Другото което искам да попитам е от една торба вярно ли е че излизат от 2 до 3 реколти

264 4

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

776 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1712 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2304 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2591 6