Какви условия и средства са необходими за отглеждане на 50 кози?

• I
    Здравейте,много искам да започна някакьв бизнес да работя за себе си,най вече да се занимавам с животни. Понеже нямам много вьзможност и сам се спрял на кози.Може ли някой да ме посьветва пьрвоначално ако започна с около 40-50 бр.кози,какво ще ми трябва ,колко голямо място за козите,имам 20 декара земя ще ми стигне ли ,какви кози трябва да зема ,как се отглеждат,колко струва една коза средно и.т.н.Благодаря предварително
  • P
    Νε `ετα γλθποστι πισανι να ν;κακυς εζικ... Pi[i si ne mi preì[! I az si pi[a kakto si iskam na moj si eik kogato znam, è nikoj nqma da me ète...
  • E
    boje gospodi,zaschto tolkova zlobni hora se zanimavat s jivotni.te iskat samo lubov i chovechonst.nemoga da povqrvam che takav chovek gleda i obicha jivotni,a dnes e blagoveschtenie.kakuvto si dnes takuv schte si i prez godinata.uspeh vi pojelavam,gospojo dano horata pokrai vas imat stabilni nervi.
  • A
    Окей, ду you сее сомебоду то спеак лике тхат ин енглиш форум ? Уй аре ин 21 век анд и вилл спеак ас й уант! Уат куестатион до уои хаве ? Аи кант ундърстанд уои куестатион.... Сууупер! Ей, сега не мога да гъкна, че не е на български
  • G
    Окей, ду you сее сомебоду то спеак лике тхат ин енглиш форум ? Уй аре ин 21 век анд и вилл спеак ас й уант! Уат куестатион до уои хаве ? Аи кант ундърстанд уои куестатион....
  • E
    i zaschto vuprositemi da sa lekar da stavam i deputat,sportist sum bila veche.kogato ne si se zanimaval s neschto normalno e da pitasch.tova che iskam nqma kak da znachi che mi e qsno.znamsi neschtata v sferite v koito sam bila do sega.kakvo e loschoto da popitasch?i az driqna schtom ne ste tuk za tova zaschto ste?da sledite postoqnno koi kolko tochki ima koi kakvi pari e vzel i koga schtemu gi otpusnat.da klukarstvasch li si tuk?mai e taka.samo se pitate koi kvo e vzel,koga go e vzel i zaschto ne go e vzel.na edin kulturen chovek za kakuvto pretendirasch ti nemu otiva da egrub i nedodqlan.
  • E
    abe vie ste qko zle.ludili ste neznam.v 21vek da nese pische na latinica,neschto imate problem.nemoga da vi razbera.pisahsi s dosta hora ot tuk interesno kak te me razbirat a vie dvama,trima ne.znachi v koi e problema schtom samo 2,3 neme razbirat.zaschto trqbva da se nagajdam kam vaschiqt nachin na pisane i zaschto izobschto trqbva zadaljitelno da sam kato vas.pak kazvam schtom samo dvama,trima imat problem znach toi e vasch a ne na povecheto hora.i ot kade znaete kolko gramotna sam az i s kakvo razpolagam.vie kakvo ste uchili vie deto mnogo znaete koi kakuv e?az sum zavurschila zdravna i mulekolqrna biologiq i tova che pischa na latinica neoznachava che nemoga.ogledaitese samo dvama ste koito imate problem s razbirneto.v 21vek sme i seki si pische kakto iska i mu e udobno a horata na sredno nivo pone nqmat nikakuv problem s tova.
  • A
    elikostadinova1988 elikostadinova1988 Re: .tuk ste zada davate mnenie i da pomagate na novite kakto i da si pomagate vzaimnno Сериозно? И кой каза, че за това сме тук? Пука ми колко езика знаеш, след като българския не е сред тях.
  • G
    Проблема е че си неграмотна, по-лесно на латиница е само на неграмотните. Дори и на немски да пишеш, пак ще е неграмотно. На неграмотните съвета ми е първо - буквара, това не е за лошо, просто ще ти помогне напред във живота.
  • P
    Булче, на теб може да ти е по-лесно, но е за сметка на нас - ние си губим времето, да се мъчим да разчетем глупостите ти! А искаш помощ?... Така не се моли за помощ! Гарантирам ти, че няма да я получиш по тоя начин! А и въпросите ти са от рода - искам да стана доктор (депутат, спортист, учен) На такива въпроси се отговаря с години...
  • E
    da zaschto.v dnescho vreme vsichki pischem na latinica.po lesno e i nevijdam kuv e problema.moga i na angliiski i na nemski da pischa znam gi i dvata i kakvo.tuk ste zada davate mnenie i da pomagate na novite kakto i da si pomagate vzaimnno ili da komentirate na kakuv ezik se pische.taka e po lesno taka go pravq ima drugi ne sam samo az.a i vseki ima pravo da pische kakto si preceni.mislq
  • A
    както казах сега запощвам намерих мандра имам построики фураз съшто коя порода е наи добре за ясла и обор.и каде мога да продавам щаст от козите за месо.благодаря В България ли живееш?
  • E
    както казах сега запощвам намерих мандра имам построики фураз съшто коя порода е наи добре за ясла и обор.и каде мога да продавам щаст от козите за месо.благодаря
  • D
    как се справяте с рокцата при яретата ...........ветринарните аптеки предлагат щифт за обезроговяване на телета-като червило е с което се маже надрасканата кожа над рогцата.активното вещество е сода каустик-затова се пазят очите на животние и ако трябва се покрива с левкопласт натъркания рог за да не се ближат едно друго и да си изгорят езичетата.
  • C
    Колеги здравеите и за мхого години .Искам да попитам как се справяте с рокцата при яретата чувал см че се горят сазот или горешто желязо но не знам мое е наи професионално приемам всякакви савети после ще отсявам благодаря ви.
  • C
    Много се бият и ме обезкоражават ако вземат да абортират масово и да ме врщат на зад.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

108 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

325 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

806 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

815 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1