Подаване на декларация по чл. 70 и чл. 69 - в Общинските служби по Земеделие.- срок 31.07.2012 г.

• D
    Декларацията се отнася за стопанската 2012-2013 г.
  • N
    Колега, съжалявам, че ти отговарям толкова късно - те сроковете минаха, ама поне за другата година да знаеш. Има си програма, която автоматично да ти генерира декларациите и всичките документи. Когато се промени нещо в изискванията, програмата си обновява информацията и така винаги имаш актуални документи. "Арендатор" се казва програмата, аз я използвам от 2 години и съм много доволна. имат си и подробен сайт http://arendator-bg.com/ и фейсбук http://www.facebook.com/Арендатор-бг/ Разгледай - на мен ми върши работа
  • A
    Здравейте колеги !Току-що се регистрирах в форума !Въпроса ми е следния: Имам програма ,агроофис ,която автоматично ми генерира декларацията по чл.70 ,но тя излиза в екселски формат ,без да бъдат нанесени егн-та на собствениците,това ли е правилната форма ,която трябва да подам или другата на хартия ,където са нанесени егн-та ,имена и т.н? И още един въпрос,договорите подредени ли са по начина ,по който е попълвана декларацията? Благодаря предварително за отговорите!
  • B
    Колеги,ако не успея да подпиша всички договори в срок и подам декл.№70 след примерно месец мога ли да добавям или оставам само с подадените към момента?Благодаря ви предварително!
  • D
    по чл 69 се подава декларация при положение че имаш промяна след като си очертал!!!
  • N
    Колеги, аз продължавам да твърдя ,че това да ни искат удостоверения заедно с копие на договорите е безумие и нямат правно основание за това. Причините са няколко: 1. По закон сме длъжни да покажем копие от договора -никъде не пише че трябва да носим и документите които сме видяли за да го подпишем. 2. И да покажем у-ние ,каква е гаранцията че друг от наследниците също с удостоверение няма да огиде при друг ползвател и да подпише и той договор. 3. Ако от години работя с едни и същи наемодатели и дори по-добре от самите тях знам от кого наследяват земята си не е ли налудничаво всяка година да искам удостоверени. 4. Ако към настоящия момент сме поизчистили "белите петна ",тъй като някой от наследниците на огромни родове се е навил да си сложи подписа под договора, сега когато го пратим да вади всяка година удостоверение пак ще ги върнем в БП, които общините трудничко плащат после, пак по същите причини -удостоверения, пълномощни и т.н. 5.Не мислите ли ,че доста добра сума ще заформяме да влиза в общинските хазни ежегодно за вадене на удостоверения! Това да не е вместо данък за земята, който се чудят как да измислят!!! И в крайна сметка до кога ще робуваме на администрация, която уж трябвва да ни е в помощ, не ни ли стига борбата с Природата! Къде е Асоциацията на зърнопроизводителите ,която трябва да защитава интересите ни и да се бори за опростяване на процедурите.
  • N
    Да сключили сме договори миналата година по време на рентата за 2012-2013 година , и сега си ги заявяваме в декл. по чл. 70 че ще ги работим. А що се отнася за рентата 2011-2012 сега ще я раздаваме и сега ще сключваме договори за 2013-2014 г.
  • F
    За 2012/13 г.? Вие платили ли сте рентите и съответно подписали ли сте договорите за следващата година?Тогава как да подадеш 70? За миналата вече подадохме,за тази още не се знае:може собственикът да си смени арендатора. Всяка година изсипваме един куп копия от нотариални актове,което нищо не доказват.Аз пазя актове на хора,които отдавна не са при мен.Според мен е необходимо само договор и то веднъж годишно,като платим рентите и собствениците подпишат.Що се отнася до удостоверенията за наследство,те имат валидност само 6 месеца.Би трябвало при проблем да си дърпат собствениците и те да си доказват правата.Що ние да вършим тяхната работа... Ама е най-лесно нас да тормозят,че да не вдигаме много глава.Съд,съд,и пак съд за такива чиновници и техните безумия...иначе жална ни майка.Чиновниците набират сила и става страшно!
  • G
    На Ива ще отговоря - ако нямате споразумение и очертаете парцел за който нямате подадена декларация то Вие нямате правно основание за ползване на имота, защото закона Ви вменява задължението, ако сте собственик или ползвател да подадете декларация На фермера ще отговоря простичко - не е важно какво не са чували в тази общинска служба а какво пише в закона - според теб що се нарича декларация по чл.70 - ами намери правилника за прилагане на ЗСПЗЗ виж чл.70 и ще разбереш
  • I
    има ли качени номерата на имотите, които са бели петна някъде в интернет.
  • S
    В НАШАТА ОБЛАСТНА СЛУЖБА ПО ЗЕМЕДЕЛИЕ ДАЖЕ НИ СЕ ИЗСМЯХА ЗА ТАЗИ ДЕКЛАРАЦИЯКАЗАХА ,ЧЕ НЕ СЕ ПОДАВАЛИ ТАКИВА ДЕКЛАРАЦИИ И БИЛО ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ
  • I
    Бели петна остават в случай,че има споразумение в даденото землище. На много места не правят споразумения и дори не са чували за бели петна.
  • G
    Колеги не се заблуждавайте - удостоверенията са абсолутно задължителни. Това че някъде не Ви ги искат е пропуск на съответната служба. Относно въпроса на колегата ако подаде декларация по 69 и после отдаде земята - 1-во ако я отдадеш с договор за наем за 1 година невписан в съда съответната декларация по чл.70 на наемателя ще бъде отхвърлена, ако ти в декларацията по чл.69 пишеш че ще я ползваш лично. И още нещо при покупка или дългосрочен договор за аренда/наем (над 1-год) преди да подадете декларация трябва да подадете искане за промяна в регистъра - да се отрази, че земята е ваша или че съответния парцел има тежест. От няколко години пиша по темата с удостоверенията за наследници е сега ще ме раберете за какъв ужас става въпрос. А на колегата който пита какво става с недекларираните площи - ами остават бели петна и се разпределят за ползване между правоимащите ползватели от землището, като те заплащат наем по общинска сметка. Съответно собствениците могат да си търсят наема от общината в 3-годишен срок
  • N
    В рубриката актуално има полезни неща http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/Home.aspx
  • L
    Някой знае ли какво ще стане със земите които обработвам и заявявам(собствени и арендувани) ако не подам декларация ?
  • S
    АКО ПОДАМ ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.69 СЕГА ,И ПОСЛЕ ОТДАМ ЗЕМЯТА ПО НАЕМ КАКВО СЛЕДВА?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

136 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

697 0