Има ли смисъл да си регистриран като ЗП ?

• D
    Има ли смисъл да си регистриран като земеделски производител,особено ако работиш и друга работа ,където се осигуряваш?Мисля ,че минусите от регистрирането в това положение са преобладаващи.До сега не съм получил нищо от разни фондове по които съм кандидаствал,а трябва да плащам над 400лв./на година допълнително осигуровки.Та себестойноста на продукцията така се качва,че труда ми отива на вятъра.От какъв зор да храня разни \\\"лапачи\\\"в системата на земеделието?
  • РЕГИСТРАЦИЯТА Е НАПЪЛНО БЕЗСЛИСЛЕНА.САМО СИ ГУБИМ ВРЕМЕТО ПО РАЗНИ ГИШЕТА,И ИМ ПЪЛНИМ ГУШИТЕ
  • N
  • S
    Според мен, човек трчбва да се оринтира да прави само едно нещо, та да го прави както трябва.
  • N
    Ако даваш млякото си например на одобрено млекопреработвателно предприятие ти искат квота,документ за ПСМ и много други документи.А каките от Разплащателната агенция като дойдат на проверка си носят фотоапарат и снимат всички документи като един от тях е картата за регистриран зем.производител.
  • N
    difimi,има хора които са на светло.Не всички можем да сме на тъмно като теб.
  • I
    Капан се готви не само за животновъди,а и за зърнопроизводители.
  • не си прав пич. не се ли зем.производител нямаш право да купуваш квота , ако си нов пък нямаш право да искаш. в мандрите вече искат квотите и дори някъде си правят удръжки за глобите. засега всичко е добре щото и жените си да издоим няма да изпълним квотата, но ако ни я намалят кво правим ще си издерем очите. така че това е много важен въпрос. ето виж как пак ни вкараха в капан.
  • abe neka da imam hubav dobiv i cenata da e dobra pazar ima vinagi ne mi trqbvat dok samo money-money tam e istinata pak takoval sam ti re [:dance:] gistraciqta
  • A
    Никол, това пък защо
  • N
    Ako ne si registriran to zna4i 4e po-trudno 6te realizira6 produkciqta si.
  • и аз съм на мнение че на този етап не си струват усилията да си регистриран като земеделски производител.минусите са повече от положителните неща. това е саматаистина. като всичко в държавата и това е "врата у поле" и само баламите влизаме през нея
  • Често контактувам с фермери в Италиа, и при тях е трудно но тука незнам как издържате(човек да иска да работи а то...)много готина тема ще я следя
  • M
    Mоже и един стрък да имаш,въпроса е ,като продадеш краставицата да си на такава далавера,че да си покриваш вноските за адравеопазване,пенсия и т.н.
  • ами ако гледам краставици колко дка трябва да имам?
  • ами ако гледам краставици колко дка трябва да имам?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

705 0