Как да се грижа за моята първа коза ?

• O
    Здравейте, отдавна се каня да си взема или коза,или овца, или крава колкото да има за децата да пият мляко и накрая се реших и си взех. От скоро се преместих от София в с. Драгичево тъй като там имам място и къща та си взех коза. Козата е на второ яре, взех я от на дядо ми братовчетката , но незнам нито каква е нито какво и е на вимето. Просто и се доверих на нейната преценка нали уж сме роднини. Слагам снимки за тези от вас които могат да мо кажат каква порода е и най-вече какво и е на вимето. Прилагам снимки и мерси на всички които могат да ми помогнат. От сега ви казвам че не разбирам много от селскостопански животни rnrnП.П.: Незнам колко трябва да дава затова вия може да ми кажете, но за два дена при мене дава на доене по 2,7 - 3 литра мляко на ден.
  • S
    Момичето ти е прекрасно..Грижи се за него и то добре ще ти се отлати...Козите се приврзват към хората бързо,Пасе и бръсти..зоби я само вечер но не повече от 100-150грама сега през лятото ..зимата може и 200гр... Най-важно от опит го споделям..не я изкарвай на паша по роса сутрин..има една болест -пъпки-която е заразна. До си жив и здрав да си я гледаш...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

299 0

ферма за кози , създаване , проект и идеи от фермери ?

Здравейте , от тази година уча за зооинжинер и ще пиша курсова тема за козите ,интересувам...

172 0

Кози "Ла манча"

doc: възможно най-грозната коза която съществува.вземеш ли такъв пръч-и козите с нормални уши п...

1403 3

Пулсатор и чашки за доене на кози и овце

sokola: Момци, никой ли няма да каже две думи по въпроса ?

2063 5

Проучване сред Производителите на козе мляко, Моля за мнение

tzankov: Инвеститор има намерение да открива завод или цех / в зависимост от количеството на млякот...

1789 9