Как да се грижа за моята първа коза ?

• O
    Здравейте, отдавна се каня да си взема или коза,или овца, или крава колкото да има за децата да пият мляко и накрая се реших и си взех. От скоро се преместих от София в с. Драгичево тъй като там имам място и къща та си взех коза. Козата е на второ яре, взех я от на дядо ми братовчетката , но незнам нито каква е нито какво и е на вимето. Просто и се доверих на нейната преценка нали уж сме роднини. Слагам снимки за тези от вас които могат да мо кажат каква порода е и най-вече какво и е на вимето. Прилагам снимки и мерси на всички които могат да ми помогнат. От сега ви казвам че не разбирам много от селскостопански животни rnrnП.П.: Незнам колко трябва да дава затова вия може да ми кажете, но за два дена при мене дава на доене по 2,7 - 3 литра мляко на ден.
  • S
    Момичето ти е прекрасно..Грижи се за него и то добре ще ти се отлати...Козите се приврзват към хората бързо,Пасе и бръсти..зоби я само вечер но не повече от 100-150грама сега през лятото ..зимата може и 200гр... Най-важно от опит го споделям..не я изкарвай на паша по роса сутрин..има една болест -пъпки-която е заразна. До си жив и здрав да си я гледаш...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

325 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

806 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1