Капково напояване на царевица

• B
    Здравейте колеги искам да попитам някои ако е засаждал царевица на капково напояване да даде малко информация като инвестиция на маркуч колко излиза от декар и дали си струва искам да засадя 100 дк на капкова и някои ако знае от къде може да си купя евтин капков маркуч може да ме насочи направо от производител Мерси предварително !!!
  • S
    Едни приятели имаха миналата година царевица на капково напояване и получиха много добри резултати от декар.Тази година имат пак царевица и пак са на капково. От тях знам че разходите на декар за капково напояване е към 100-150лв/дка
  • K
    Ето това е видео, за това което питаш. Колегите от Универсал НВГ , Долна Оряховица поставиха и планират и демонстрация на полето, да се види резултата. Видеото е много полезно. Това видео е много далеч от това което питаш. Разходите по капковото зависят много от формата на блока и как са ориентирани редовете. Смяташ колко реда имаш по колко метра по цената на линеен метър на капковия маркуч и слагаш още 200-300 лева за фитинги, водовземки, филтри и магистрален маркуч. Реклама и анти-реклама не искам да правя, цената на капковия маркуч варира от 8-20 ст на линеен метър, но и качеството им също варира много. Понякога е по-изгодно да вземеш най-ефтиния маркуч и да го хвърлиш на края на сезона и после да си купиш пак нов, понякога точно обратното. Преценяй сам. За първа година имам сладка царевица на капково и такава без напояване, разликата в диаметъра на стъблото е 2 пъти. За добив още ми е рано да кажа каквото и да е.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта