Ползвате ли GPS навигация за вашата работа?

• N
    Ползвате ли GPS навигация за вашата работа? Кокво е вашето мнение?
  • S
    февруари тази година се качих за първи път на трактор да торя,през нощта.преди това съм карал в училище,преди 20 години.началника ми само очерта нивата и всичко стана като по сред бял ден.тея машинки са голяма работа.
  • C
    Случайно попаднах на този тази статия мисля, че може да ви е от полза на всички, които биха желали да си вземат навигация за измерване на площи. http://iskamgps.com/news_details/25/%D0%A0%D1%8A%D1%87%D0%B5%D0%BD-GPS-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%89%D0%B8.html
  • Niki70 Nie polzvame GPS navigacia ot nachaloto na godinata i vijdam che sega e mnogo po-lesno da se tori, a i predpolagam po-ikonomichno. Dokolkoto znam ima dva varianta na pazara - ediniqt da e poluchish kato opcia kum traktora si, a drugia da e kupish ot firma kato NIK. Az minah po dvata varianta no puk sum po-dovolen ot na NIK navigaciata, samo deto ne mi beshe bezplatna.
  • къде работиш? имаш навигация с 2.5 см без управление или със?
  • За 2.5см трябва да се изръсиш за базова станция с корекции (11000евра). Иначе аз ползвам автопилот и навигация на Гармин. Много съм доволен. Работниците вече не могат без тях определено. Наистина пести пари и допринася за качествено торене, пръскане и даже сеитба. Успех.
  • Най-близо до теб като доставчик е ф-ма Универсал НВГ - Долна Оряховица Телефон: 06173/ 2970; 0887/ 410008 email: [email protected] Сайт: http://www.universal-nvg.com Навигацията при него е Мюлер с много добро качество. Ние ползваме такава от 2 години. Точността и е 2.5 см. Използваме я при торене, пръскане и култивация. По-този начин пестим от липсата на презастъпване, при торене и пръскане. Не си зависим от дневната светлина-можеш да извършваш практикити си и вечер. Много сме доволни. С нея може да се мери и площ. Имаме закупен и GPS от НИК ООД, с който само си мерим блоковете.
  • ako iskash neshto po podrobno pishi mi shte ti pratq informaciq za gps-ite az ot 4-5 godini polzvam
  • D
    Е,не за този пергел говорех,но щом си казал.
  • Моя е garmin 60csx и съм много доволен. Има много екстри или "Шукарий" както казва един колега. А относно пергела още си го пазя и немисла да се разделям с него.
  • D
    Ръчен-в смисъл?Да не говориш за дървения пергел\шегувам се\ Няколко фирми ми обещаха оферта са мо за измерване на повърхнина\лице на площ\,но още нищо не съм получила.
  • Ръчен jps за измерване на площи ли няма?
  • И двата уреда са много удобни и практични. Спестяват много време, нерви пък ако щеш и пари. Ползваш ли навигация известно време после ще си задедеш въпроса как си работел до сега без навигация. Особено при торене и пръскане. [:big:]
  • V
    Да, на единия трактор имаме.
  • D
    Доста често се налага да използваме jps за измарване на площ\лице на повърхнина\,но ползваме на наши колеги.На много места сме питали да закупим,но в България\ни уверяват\се продават само комплексни системи.
  • незнам дали могат да се монтират на животни иначе с удоволствие бих си купил

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Q

Отказ от Категория?

Здравейте колеги, бих искал да попитам дали мога да откажа категория която вече имам (ТВК-...

157 0
A

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

159 0
A

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

141 0
U

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

219 1
K

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

759 0