Добиви при ечемик реколта 2012

• N
    Колеги започва жътва на ечемика как са добивите при вас
  • I
    http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/55513 - информация за добив.
  • M
    при нас средния добив е 200кг но много влажно много треви в ечемика
  • D
  • G
    Ниския добив от ечемика при мен е основно от измръзване - поне на 30-40% измръзна което силно го разреди.
  • I
    Динко, за това предупреждавах през пролетта. При пшеницата ще е подобна ситуацията. Поради късното поникване и братене не протече пълноценно процеса на яровизация, който е задължителен при ечемика и пшеницата. Освен това през пролетта трябваше да се издърпат от този стрес с листни торове и то от определен тип . В този случай третирането на семената преди сеитбата с хранителни разтвори се оказа изключително ефективно, защото при тези площи проблема е далеч по-малък . При пшеницата налице са големи класове с много фира - слабо изхранени. Там където е помогнато с листни торове ситуацията е различна.
  • D
    и при мен е много слаб добива на ечемик и нямам обяснение.на един парцел ми пусна 300 кг с 50 кг тор а на друг 350 с тревата с 80 кг тор .а на външен вид ще речеш че ще пускат по 600 кила.листа,клас всичко както си му е реда.
  • W
    ми то освен да цензурират и блокират тия помияри друго знаят ли ДАЛИ ЗНАЯТ КАКВО Е ВТОРА КУЛТУРА И КАКВО Е ДОБИВ
  • I
    Такава жалка картинка при ечемика отдавна не бях виждал. При нас е висок две педи и комбайните го жънат на бърз ход. Около 300 кг/дка.
  • G
    Ако може нека се предържаме към темата а именно \"Добиви при ечемик реколта 2012\" - предния коментар е цензуриран именно понеже не е по темата
  • W
    я да видим ся кой ша са изрепчи че е боднал кукуруз 2-ра култура и ше избие рибата с още 700 кила
  • G
    Вало - Грегорианския календар е въведен през 1582г по него пък и по най-простата математическа логика от 14.06.2012 до 23.06.2012 съвсем случайно са точно 10 дни. А да си тарикат няма нищо лошо - лошо е да дребна злобна душица дет незнайно за какво светът и е крив за тово че се е родила.
  • W
    нали ти е бил още зелен бе терикат и си щял да кажеш след 10 дни тия 360 кила със зеленото ли ги премери или си ги мерил след 10 дни па чааааак сега се сети да си кажеш килата ТЕРИКАТИ-Я ДА ВИДИМ КОЙ ШЕ СИ КАЖЕ ИСТИНСКИТЕ КИЛА
  • G
    И при мен е сходно положението кум 360 кг/дка
  • N
    За сега при мен над 100 кг./дк .по малко от миналата година
  • A
    на 16.6.12г. сорт Веслец 300-350кг.Миналата година 600кг.За цена не знам .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

високодобивни семена ечемик

Фермер: Сорт КАЗАНОВА на ЛимаГрейн добив 2017 регион Стара Загора 740 кг все още немога д...

1580 1

Цена на ечемик 2017г.

Куповач: 260 лева докарано на пристанище стартова цена Последсвие ще се понижи

8005 16

Посевна норма на ечемик в кг.

: Започвам да мисля че няма компетентни,което според мен не е така.

4007 4

Споделете опит при отглеждане на ечемик сорт Хенриете!

Колеги, някой сял ли е ечемик сорт Хенриете?

1921 0