Да помогнем на правителството

• M
    Колети, явно на правителството му трябват пари и то много, иначе немога да си обясня каква е причината да се ореже бюджета толкова много, да се бавят подписани договари/а сроковете си текат и накрая пак ще го отнесът колегите/, да се смешни помощите зе глава животно и на декар площ/за пасища и мери неговоря там и глоби отнесохме почти 90% от животновъдите/. Та идеята ми скъпи колеги е следната.Да създадем комисия/разбира се без да искаме някакво възнаграждение за това/, която да се занимае и с чиновниците в министерството.Така де няма само те да се занимават с нас, все пак трябва да има равнопоставеност-нали това е демокрацията.Та тази комисия да провири кой и как си върши работата, и на каква основа е получавал заплата при цялата каша която я има.Нали при нас като не е изрядно не получаваме помощи а има и глоби, нека същото да е и при тези които натискат столовете по цял ден.Така правителството ще спести още пари от бюджета които може да ги даде за трансплантация за орган на някое невинно детенце-поне ще спаси живот и ще стане супер PR кампания.Аз лично съм готов безвъзмезно да работя в подобна комисия,не е зле да се проверят и движимите и недвижими имущества на земеделските чиновници, 100 на 100 там работата е адски гнила.Нас ни упрекват че сме копували лимозини с парите за животни но е май точно обратното.\r\nе ТОВА МИ Е ПРЕДЛОЖЕНИЕТО КОЛЕГИ, НЕКА ДА ПОМОГНЕМ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО моля ви.
  • S
  • M
    Колеги, явно моята идея не се хареса на правителството, защото до сега нямам предложение да проконтролирам дейността на някой чиновник, не съм чул и някой от вас да се похвали че го е направи.Незнам толкова ли ги е страх да им погледнем в папките, бюрата и делата.То на тях им е хубаво само да си седят и да орязват ,намаляват и наказват, но не е зле да помнят че в природата винаги има равновесие а и да си спомнят един основен закон"На всяко действие, има обратно по сила и посока противодействие". Господа царството ви свършва, затишието е пред буря, съвета ми е бързо да влизате в час и да не се правите на недосегаеми и богоизбрани, не забравяйте че всички сме равни.
  • V
    Емо 1996 ме приеха студент "Механизация на Земеделието" в Русенския Университет от същата година се занимавам и със земеделие,аз и баща ми!Други работници никога не съм имал.Стигнахме до 3500 дка сега са 300-400.Завърших университета 2001 год.със отличие,не се майтапя-имам и грамота -първенец на випуска.Така ,че смея да кажа ,че земеделието ми е в кръвта.Сега гледам крави и земя колкото за животните!За повече декари не ща и да чуя!
  • Здравей Веселяк, абе ти си сега на 32г.говориш ми преди 15г. ,че си се занимавал със земеделие-верно ли е?На седемнадесет си още в пубертета имам такива в къщи и хич не им е до работа па какво ли да мислят за земеделие и да работят земеделска работа.Не си ли гонил гаджетата,щото мойте само това правят,и само за това мислят?Поздрав!
  • N
    тази сутрин по бтв ясно ни информираха че новия шеф на ДФЗ в Кърджали е длъжник на НАП със 90000лв ,а кажете как са му издали удостоверение от НАП че не е длъжник- дали дето носи името на Бойко са се смелили-Б. Синапов
  • Здравейте момчета и момичета!Радвам ви се че сте така будни.Но да видим дали ще можем да се обединим и да поставим ребром въпроса на управляващите да разберат че с отрасъла като Селското стопанство трябва да се говори истински.В Кърджалийско Хасковско и в Пловдивско до някъде вече се събират подписи на земеделци в който се вижда че са против новите прагове и проценти.Присъединете към тях близо 17 000 подписа са събрани за 3 дни и внесени в секратарията на президенството и омбудсмана.Потърсете имената на хората им.Подкрепете земеделците от Родопите.Направете срещи.Събират се в Неделя в 11.00 часа.в Културният дом на града.Това е ето и едно тел-0878300012 вчера го видях на заглавната страница на сайта.Сега трябва да сме по - сговорни от вдякога! ! ! И умната без много емоций.Разума трябва да наделее.
  • Здравейте момчета и момичета ! Д сте ми живи и здрави! Занимавам се със земеделие от близо 25 години.Видял съм всичко ,но такава глупост от това младото момченце министърчето по - икономика не съм видял! [:talk] По работвал съм и на вънка.Но там ДЪРЖАВАТА я има тук има само депутати и професия народни представители.По този въпрос ще ви кажа една причта : - "Попитали една Царица на кошер [:girl:] , как съомява да оправлява цял рояк и да рой ново . А тя отговорила ,че те работели. [:tractor:] Попитали един министър и народен представител а той се обърнал погледнал стола си отговорил - Днес е голям ден за българската демокрация! [:bee:] В милото ни НАРОДНО СЪБРАНИЕ освен да ЯДАТ КЮФТЕТА И ЗАДРЪСТВАТ ТОАЛЕТНИТЕ ДРУГО НЕ ПРАВЯТ. САМО ВОЕНЕН ПРЕВРАТV
  • M
    Относно темата за помощ на правителството, предлагам също така да ги зареждаме безвъзмезно с продукцията ни.Навместо животните да умират от глад и да разливаме мляко по улиците, нека им го предоставим, те със сигурност ще намерят приложение на всичко.Едва ли ще се замислят колко "вредна" е продукцията ни спряма вносната.Освен това ще спестят пари за закупване на продукти необходими за столовете им.Така драги колеги ще падне и продажбата на вности храни и може де се случи чудо-нашите си произведени тук в България да започнот да се търсят и харесват.
  • S
    крайно време е минестерството на земеделието да се управлява от земеделци а не от хора които имат само дипломи в бранша земеделието не е просто работа това е призвание
  • Z
    Пустеещи земи и сега има достатъчно много. Но те и там ще въведат данък върху необработваемите земи и готовоооооооо напълни се хазната, а земеделието ще бъде [:gun:]
  • M
    Колега, пустеещи земи едва ли ще има.Винаги ще се намери някой който да се хване на въдицата.Усетят ли че нещата отиват на там, бързо бързо господата управляващи ще почнат да тръбят за милиони за земеделие и маса хора ще се подведът за да се заробят за дълго време или цял живот.
  • V
    съзирам много гаден сценарий-за няколко години болшинството фермери във фалит,земите запустели без да носят доходи на собствениците и какво?- фондовете изкупили всичко на безценица.Ако аз дърпах конците на върха ,точно така бих си изиграл картите!Пък горко на победените!
  • След сметката на колегата със 100-те дка.,прогнозирам , че ще има "естествен подбор" за земед.производители - който оцелее,оцелее.Не се ли сещат господата,дето го измислиха това,че вкарват земеделието пак в сивият сектор??? [angry]
  • B
    Ако работиш 100 дка и си ги засял с пшеница примерно, досега можеше:1.Да теглиш акциза на изразходваното гориво за обработка на тези 100 дка през годината - признава ти се разход 7.5 л/дка,значи за 750 л ти си платил акциз окол 420 лв, които държавата ти ги връщаше в края на годината срещу представени фактури и при условие, че си регистриран като земеделски производител с тези 100 дка 2.Да не плащаш данък върху "печалбата", която имаш - ако пишеш в данъчната декларация към м.април, че си спечелил около 2000 лв през изминалата година/досега те не облагаха с данъци/, сега ще трябва да внесеш 200 лв. 3.Ако си фирма, тогава ти се увеличава и данъка върху печалбата.4.Ако за производство ползваш сгради, вече ще трябва да плащаш и данък върху тях
  • M
    Благодаря за разбирането, как би коментирал че отпадат всички данъчни облекчения за селските стопани, то не че до сега аз в часност не съм плащал целия размер.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гъбарник

Цецо: Другото което искам да попитам е от една торба вярно ли е че излизат от 2 до 3 реколти

322 4

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

811 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1736 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2344 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2619 6