De minimis 2012

• V
    УС на ДФ Земеделие одобри държавна помощ за изхранване на овце и кози майки за 2012 г.rnОбщият размер на помощта за един земеделски производител не може да надхвърля 7 500 Евроrn rn[УС на ДФ Земеделие одобри държавна помощ за изхранване на овце и кози майки за 2012 г.] Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие” взе решение за предоставяне на държавна помощ de minimis за изхранване на овце и кози майки през 2012 г. Общият размер на помощта за един земеделски производител не може да надхвърля 7 500 Евро за трите данъчни години 2010 – 2012 г..rnrnПомощта се предоставя на земеделски производители, занимаващи се с първично производство на селскостопанска продукция – физически лица, еднолични търговци и юридически лица, които притежават най-малко 50 броя овци или кози майки в стадото, или 50 броя смесено кози и овце майки. Земеделските производители не трябва да имат изискуеми задължения към Фонда, а при наличие на такива, същите се прихващат от помощта, по смисъл на чл. 103 от Закона за задълженията и договорите. Заявленията се подават съгласно указанията за прилагане на помощта в Областните дирекции към ДФ”Земеделие” по постоянен адрес на физическото лице или едноличния търговец и по седалището на юридическото лице.rnrnСрокът за подаване на заявления е от 18 юни до 6 юли 2012 година, за сключване на договорите от 16 юли до 31 юли и за изплащане на средствата – до 10 август 2012 г. като земеделските производители трябва да запазят 75% от броя на животните в стадата, за които е получена помощта до 31.12.2012 г.rn rnИзпрати Изпрати на приятел
  • F
    какви са необходимите документи по De minimis?
  • S
    Радвам се ,че поне на овцевъдите и козевъдите са отпуснали нещо,и се моля и на кравефермите ,и за всички останали производители държавата да помогне,така ще има по добро отглеждане на животните и разбира се и продукцията ще е качествена и в изобилие... Когато има изобилие -хората се радват и се чустват изпълнени и имат по-голямо желание за работа ...
  • D
    Колеги нека не се противопоставяме сами едни срещу други.Не виждате ли че това разделение се прави умишлено за да могат да ни манипулират.Кравари , козари,чобани всички сме затънали в лайната на нашите управници.
  • V
    Според наще управници може би овцете ядат повече от кравите ! И затова са решили да отпускат пари за изхранване само на тях.Поздравявам ги да продължават по същия дух. Ще ни съсипят !!!
  • C
    Разделяй и владей
  • V
    Коментари От: бедри 15:50 пeтък, 8 юни 2012 г. Докладвай обиден коментар Taka e batka v bilgariq predi razdelqha jivotnovidi i zirnoproizvoditeli ,sega razdelqt ovcevidi i kravari,a za napred 6te bide ovcevidi i agnevidi Коментари От: веселин 15:47 пeтък, 8 юни 2012 г. Докладвай обиден коментар И на мен ми е интересно кой и как са определили че само овцевидите имат нужда от деминимис.Краварите не стига че продават млякото за 0.45 ст.и ги изолират от тези помощи Коментари От: ivan 15:43 пeтък, 8 юни 2012 г. Докладвай обиден коментар За тез ,които гледат крави май духат супата.За първи път правят таково разделяне.Всички трябва да гледат овце и кози.Явно кравите не са животни и за това на тях не се полага де минимис

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

38 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

159 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

236 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

104 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

180 1