Отстояния между животновъдни ферми

• T
    Колеги, някой знаели точно колко трябва да бъде отстоянието между два животновъдни обекта отглеждащи различен вид животни. В нареба 44 от 20 април 2006г е посочено 100 метра от ограда до ограда. Това важи ли за заварени сгради от стопанските дворове. Или казано с други думи, ако единия собственик регистрира ферма преди другия и втория ако няма нужното отстояние между сградите може ли да регистрира законно ферма. Моля за конкретни отговори
  • M
    с отпадане на наредба №7 на МЗ отстоянието е регламентирано в наредба за отглеждане на животни във всяка община .Но там касае отстоянието между населеното място и фермата и вида на отглежданите в нея животни.Отстояние между ферми не съм чул да има.Съгласно ЗУТ строиш на 3 метра отстояние от границата на имота.За старите ферми е заварено положение.Те трябва да отговарят на изискванията на наредба 44 и могат да са на по малко отстояние от населеното място.Ако си решил да стройш до такава ферма и нямаш нужното отстояние от населеното място а не/ от фермата /няма да ти дадат скица виза.И да не се чудиш много отиди в общината с документ за собственост на земята и питай кмет ,зам.кмет или архитекта те ше ти обяснат най добре какво можеш да сториш
  • R
    Във всеки район по различен начин четат наредбата. Като четох наредбата се натъкнах на .......15 метра между два животновъдни обекта-говеда 200м за птици ,500 м за свине и 15 метра за други животни.....не видях за два различни обекта колко метра да е
  • B
    pfffffffffff
  • A
    Чух, но признавам си не съм търсила вярно ли е, че специално за стопанските дворове е отпаднало. Даже и не знам към кого да те насоча да питаш.По- рано си беше към ветеринарите.А сега с тази нова БАБХ дали не е при тях?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

218 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

706 0