Пожълтяване листата на Праскова

• K
    Тази година от дъждовете ли имам два сорта 2годишни праскови със силно пожълтяване на листата. Дали е от хлороза -недостиг на желязо в почвата, или азотен глад , като при царевичните разстения? Какви мерки да взема?
  • K
    А какво ще кажете за идеята, да сложа малко фини чугунени стружки? Някой правил ли го е?
  • P
    Тази година от дъждовете ли имам два сорта 2годишни праскови със силно пожълтяване на листата. Дали е от хлороза -недостиг на желязо в почвата, или азотен глад , като при царевичните разстения? Какви мерки да взема? РЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА ГИ НАТОРИШ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ ПРЪСКАЙ СЪС СЕКВЕСТРЕН 150 200ГР НА ДЕКАР МАЛКО Е СКЪПИЧКО НО ИМА ГОЛЯМ ЕФЕКТ ПРОБВАЛ СЪМ ГО, МОЖЕ И С ТЕНЗО НО ТОЙ Е С ПО НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖЕЛЯЗО УСПЕХ За пръскането разбрах, но с какъв тор да ги наторя преди това, с почвен или листен? РАЗБИРА СЕ ЧЕ С ПОЧВЕН ОТ ЛИСТНАТА ТОР НЯМА ДА ИМА КОЙ ЗНАЕ КАКЪВ ЕФЕКТ АКО ДОЛУ НЕ СИ ТОРИЛ .АКО ДЪРВЕТАТА СА МАЛКИ СЕКВЕСТРЕНА ДА Е 150 ГР НА ДКА
  • K
    Тази година от дъждовете ли имам два сорта 2годишни праскови със силно пожълтяване на листата. Дали е от хлороза -недостиг на желязо в почвата, или азотен глад , като при царевичните разстения? Какви мерки да взема? РЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА ГИ НАТОРИШ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ ПРЪСКАЙ СЪС СЕКВЕСТРЕН 150 200ГР НА ДЕКАР МАЛКО Е СКЪПИЧКО НО ИМА ГОЛЯМ ЕФЕКТ ПРОБВАЛ СЪМ ГО, МОЖЕ И С ТЕНЗО НО ТОЙ Е С ПО НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖЕЛЯЗО УСПЕХ За пръскането разбрах, но с какъв тор да ги наторя преди това, с почвен или листен?
  • P
    Тази година от дъждовете ли имам два сорта 2годишни праскови със силно пожълтяване на листата. Дали е от хлороза -недостиг на желязо в почвата, или азотен глад , като при царевичните разстения? Какви мерки да взема? РЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА ГИ НАТОРИШ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ ПРЪСКАЙ СЪС СЕКВЕСТРЕН 150 200ГР НА ДЕКАР МАЛКО Е СКЪПИЧКО НО ИМА ГОЛЯМ ЕФЕКТ ПРОБВАЛ СЪМ ГО, МОЖЕ И С ТЕНЗО НО ТОЙ Е С ПО НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЖЕЛЯЗО УСПЕХ
  • P
    това е липса на желязо най добрия вариант по това време е тритиране с листна тор

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

1557 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

3821 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

2957 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

4090 5

Препарати за лозя - какво ще препоръчате?

agra: НАСА 360 СЛ препарата е български на Агрия Пловдив.. за къпини и други агресивни видове сл...

5019 8