Търся съвет за Агробизнес

• D
    Здравейте, моля ви за съвет! rnАз съм на 40 год. от Бургас. Нямам село и никога не съм живял на село, завършил съм Аграрна Икономика във ВИНС Варна и на теория си имам някаква представа от Селско стопанство. rnНО на практика не съм работил по специалността си нито ден :-( rnА желание не ми липсва. Разполагам и с около 50 000 лв. и искам да ги инвестирам в селско стопанство ... rnrnМоля ви, даите ми някакви съвети и насоки! rnТова, че нямам опит е сериозен минус, но също така е и липса на обремененост и възможност за излизане от стереотипа ... пък и смятам да го компенсирам с желание и амбиция. rnrnС нетърпение очаквам мненията ви.rn
  • N
    Здравей, мисля че ако животновъдството ти е ново като начинание а искаш да си в бранша, има други възможности. С тези пари може да ти помогнем да изградиш инсталация за третиране на оборски тор или всякакви други отпадъци от същото естество с мщност от 30 киловата на час, което ще ти носи гарантирани доходи около 120 000 лева на година от продажба на ел енергия и около 40 000 лева от продажба на гранулиран 100% биологичен тор. Една малка биогаз инсталация. Ако те интересува на www.eco-rai-energy.com
  • G
    хей човек ако ще започваш в земеделието без подкрепа и сигурност моят съвет е не ПОЧВААААААААААААААААААААААААААААЙ.тази сума 50 000лв. е нищо за който и да е отрасъл,не искам да ти създавам илюзии че в земеделието е всичко 6,поразрови се във форомите и сам си направи извода.МОЯТ СЪВЕТ Е АКО ЩЕ ПОЧВАШ НЯКАКВО ПРОИЗВОДСТВО ЗАПОЧНИ С МАЛКО И СИГУРНО И СИ ОСТАВИ ДА ИМАШ ПАРИ В БРОЙ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 20 000 ГИ ЗАДЕЛИ ,А С ДР. РИСКУВАЙ ТОВА КОЕТО ТИ Е ПО ДУША И СЪРЦЕ,НО СТЪПВАЙ МНОГО ПРЕДПАЗЛИВО ДА НЕ ТЕ ПЪРЗУЛНАТА ПО НАНАДОЛНИЩЕТО. желаяти успех от все сърце и се радвам че в сектора започва да действа свежа кръв.аз моя бизнес го прехвърлих на децата и само бачкам и давам съвети с две думи НЕ И ДАВАМ ДА ДОПУСКАТ ГРЕШКИ,ТАКИВА КАКВИТО АЗ СЪМ ДОПУСКАЛ.
  • T
    ако си решил да закупиш земеделска земя ,можеш да се свържиш с мен и да я дадеш да ти я работя.
  • M
    Глупаво е просто да си клопате устата при положение , че самия той не знае какво иска да направи . Ако се насочи на нещо и го сподели . Вече може да му дадат съвет тези които са в сферата . Все пак успех
  • N
    Здравей, ако все още искаш да инвестираш в село, Питам имали до теб някоя ферма с крави и ако да колко са, има нещо в което няма как да сбъркаш и търпи развитие. погледни www.eco-rai-energy.com това е нашия сайт , ако съм ти привлякъл вниманието обадисе.
  • T
    за орехите забрави че ще береш на 4-та годин там ако видиш пари ще е след 8-мата евентуално при добро гледане дано с пауталията не стане като с аронята преди години ги зарибиха продадоха си посадъчният материал и като дойде ред да берат посредниците които я изнасят така им свиха цената че им е по изгодно да не я берат за да не губят повече пари има пари в земеделието но трябва голямо постоянство и много работа успех
  • D
    КОЛЕГА СПОРЕД МЕНЕ ЗАПОЧНИ СЪС ЗЕМЕДЕЛИЕ ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО ВЗЕМИ ПОД НАЕМ КАТО ЗА НАЧАЛО 200ДЕКАРА И СИ КУПИ ТРАКТОР БОЛГАР ТК80 И ИНВЕНТАР ПЛУГ И СЕЯЛКА И БРАНА И МОЖЕ И С ОТГЛЕЖДАНЕ НА ПЧЕЛИ ИЗБОРЪТ Е В ТВОИТЕ РЪЦЕ ТИ СИ РЕШАВАЙ
  • A
    За такава сума най-добре си разпредели риска в няколко направления. Според мен ако си близо до куротно селище може да съчетаеш и с туризма - дали с биоплодове и зиленчуци + къща за гости с българска кухня или екзотични цветя и животни или ... варианти много - важното е какво те влече тебе, защото ако ще е само заради парите, ще дойде момент в който ще ти писне от всички перипетий. А някой беше казал: "Губиш само ако се откажеш".
  • K
    тези 25 000 евро са за изграждането 15дка модерна ферма за охлюви, с всичките му подробности и глезотийки, отедлно е нужно да имаш и допълнително земя на която да засадиш други култури, само детелината не достатъчна... Преди няколко години се говореше, че аронията е някаква супер (извънземна) култура, но си отшумя, сега модерни са пауловнията и годжи берито. Времето ще си покаже
  • F
    spored men za ohluvite e mnogo dobra investiciq i da poprawq kolegata po gore ne sa nujni 25 000 $ da investirash v ohliovi super prosto e da otglejdahs ohluvi 1-wa stupka zagrajdash mqstoto sus mreja koqto da e s po malki otvori.2-ra puskash nisko volten tok po mrejata da ne bqgat ohluvite 3-ta stupka prawish polivna sistema da orosqva 4-ta stupka zasajdash detelina .-5ta naslagsh paleti na rastoqnie da mogat da se kriqt ot slunceto i 6-ta stupka kupuwash 2 chuvala s ohluvi puskash gi da se ogoqvat i sled nqkolko sedmici vliash i pochvash da beresh nared a te shte sa se ogoili dostatachno za da si vuzvunish investiciqta mnogo seriozno. taka a otnosno za poulovniqta tova e nai-dobriq durven material da moje vse oshte da nqma pazarr za nego a to zashtoto vse oshte na nikoi zasajdeniqta ne sa stanali kolkoto e neobhodimo za iznos dori i za vutreshen pazar.predpolagam che kogato polovniqta stigne svoq razmer (4-5 ) godini zavisi ot gledaneto i do togava shte ima pazar za neq ,a otnosno za oranjeriite tova sushto e mnogo dobra investiciq zashtoto v bg nqma mnogo proizvediteli na zelenchuvi, na zelenchukova borsa vsichko e vnos , grudco tursko i tnt ima i euro programi koito ti podpomagat .sushto taka i nasajdeniqta na orexi e mngoo dobra ideq kupuwash si 2-3 dekara mqsto zalesqvash 4x4 orexi sled 3-4 godini orexa pochva da dava beresh i prodavash ima mnogo variani moq suvet e da pomislish mnogo dobre koe tochno e za teb az bix ti pomognal s jelanie obicham d avijdam hora koito imat jelanie da naprawqt neshto i to vuv bg,imam vruskite za vsichko ako imash interes ot varna sum v varna si jiveq zapovqdai i shte si pogoorim ( 0896 20 88 46) Kirqzov
  • A
    Преди няколко дни се върнах от България. Бях много изненадана да открия, че България не е достатъчно зеленчуци. Много малко оранжерии. За успешен агробизнес близо до Бургас, трябва да се проучи пазара и да видим какви зеленчуци са необходими на пазара. Аз не съм виждал пазар в Бургас тиквички, патладжан, домати, \"Cherry\" ... Каква би била добра реколта и добро качество, трябва да расте в оранжерията. В оранжерията ще имат култура преди и тя не зависи от времето. Вашата инвестиция ще бъде достатъчно за 2-3 оранжерии. Всеки от тях е с площ от 510 квадратни метра. В оранжерията можете да растат като 10 тона домати. С цел да оправдае необходимите инвестиции от около 2 години.
  • N
    Момче,въобще не се чуди а си прави проба за алергия и се хващай с пчеларство.С 200 кошера винаги ще се наредиш.трябват ти само бурканчета да пълниш,а пазара е от мен.
  • D
    Дано този път стане ... по-дяволите, този пост го пиша за втори път ... първия път изчезна в небитието незнайно защо ... както и да е Благодаря ви за мненията. Не, няма да се откажа толкова лесно. Идеята да купя земя и после да я отдавам под рента е абсолютно неприемлива за мен. Идеята за охлюферма ми се върти в главата отдавна, изчел съм де що зърна в интернет, но ме притеснява въпроса с реализирането на продукцията и непостоянните изкупни цени. Не на последно място, притеснителни са и сътресенията и мошенниците от които страда сектора. Наистина, ако при правилно профилиране и стриктно спазване на определени норми се повиши рентабилността на едно такова начинание, то тогава нещата биха изглеждали далеч по-добре. ( Между другото SiteAdmin, линка, който си дала, не работи ще съм ти многоблагодарен ако предоставиш друга препрака към материала) Пауловнията и промишлените насаждения от пауловния ми си струват много рисковано начинание - страхотни добиви, лесно се гледа, голямо търсене на външни пазари и т.н. ама все още никой не е проправил пътеката, никой май още не е реализирал дървесина ... Може пък и да не съм прав, времето ще покаже. Дано този път коментара ми не изчезне, защото повече няма да го пиша
  • S
    Според мен не бива да отказваме момчето, нали трябва да има и нови млади хора в земеделието. Според мен за такава сума , може да се захванеш с охлюви или пауловния.rnОхлювите изискват да има специфични условия. Иначе продукцията се търси, но за точно определен вид, който се изкупува. Ето и видео, за търсения вид и грешките, които най много се допускат. www.fermer.bg/agro-tv?vid=155
  • Y
    колега аграрикономист, ако искаш ценен съвет за твоите пари, то не ги влагай в селско стопанство. Може би, колегата е прав, че ако си купиш земеделска земя и я отдаваш под аренда, поне няма да загубиш пари. В момента не се сещам за нищо, което би ти носило някаква що го доходност, просто си закъснял с включването в сектора.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

96 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

122 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25323 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583090 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3755 3