Сеитба на сльнчоглед - закъснях ли?

• A
    Здравейте колеги. Искам да ви попитам дали е късно вече времето са сеитба на слънчоглед? Ще може ли да се развие добре?
  • M
    При тая суша ти какво искаш да стане , чудеса неможеш да очакваш.Ако искаш да сееш и да получиш добър добив трябва да го насееш в срокове и то на пролет след като може да се влезне да се работи за да може да хванеш валежите и не толкова топлото време.
  • A
    Колеги бяхте казали да споделя как се е развил кьсно засетия сланчоглед.Е споделям ви НИШТО НЕ СТАНА Чудя се дали да плащам за комбайна или направо да влизам с дисковата брана
  • W
    ДУМАМ ТИ ДЪЩЕ-СЕЩАЙ СЕ СНАХО
  • A
    walyoo ти какво искаш да ми кажеш.Стига си давал примери с някви дет сеят през юли и жънат 1 тон.Аз да сам казал 4е жъна 1 тон???!
  • W
    ти нищо не знаеш бре тука има СПИЦЯЛИСТИ дето садят 2-ра култура през юЛи жънат през октомври и вадят по 700 кила добив и не са оплаквай че ти вали щот ставаш като другите СПИЦЯЛИСТИ дето реват кога вали-що вали кога е зима-ЩО Е СТУДЕНО кога е суша-що не вали МА КОГА ЖЪНАТ ПО ТОН КУКУРУЗ И ПО 600 КИЛА ЖИТО НЕ РЕКАТ ДАЙ ДА НАПРАВИМ 1 БАНКЕТ ЧЕ ДА НИ СПОМЕНАВАТ ХОРАТА
  • A
    колеги то заваля при нас сеитбата ще се отложе още
  • J
    Защо не засееш някоя царевица с ФАО около 300.При тази почвена влага предполагам че ще се развие достатъчно бързо и ще навакса изоставането в сеитбата.За сеитба на слънчоглед е много късно казвам ти го от личен опит!
  • A
    Абе колкото да си покрия разходите да искарам пак ще бъде добре все пак сме 5 юни
  • W
    остава да жънеш 1600 кила и си наравно с оня велико-търновския фантзьор дето си коси люцерната 6-7 пъти и жъне 14 пъти в месеца само дето не казва колко парички има да оправдае с тия добиви
  • M
    Според мен ще бъде интересно да споделиш развитието на посева, какъв е материала, тор и т.н. . Може и някоя снимка да сложеш след време. Успех !
  • A
    Благодаря ви аз все пак ще засея пък нататак каквото господ даде като добив...
  • S
    И според мен е късничко за сейтба,въпреки,че с годините имам поглед върху слънчогледови посеви засяти дори след жътва на ечемик.Ако е дъждовно лятото е възможно при сейтба по това време да се изкара добив.Въпреки,че не може да се развие и да даде пълния си потенциал,както слънчоглед засят в оптимални срокове.
  • L
    Миналата година октопода ожънаха ечемика ,изораха и сяха слънчоглед и стана.
  • G
    брей, ей но това се вика земеделеци - аз само дет се пъна да сея в оптимални срокове и пак по-ниски добиви изкарвам
  • P
    миналата година сях пионер по 24май и жънах 200кг за нашия регион е приличен добив

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Болгар ТК 82 сеялка Kurt

Здравейте, Искам да попитам дали Болгар ТК82 ще се справи с пролетна сеялка Kurt 6 редова...

84 0

Amazon D30Super 7

Пламен: колко ти е диаметъра на гумата ?

64 1

Въпрос

Здравейте колеги! Мислим да си закупим житна сеялка Амазония 9D. Проблемът е че не е с д...

115 0

Избор на сеялка за слята повърхност- западна или турска

Здравейте колеги, искам тази година да сменя сеялката, тъй като до сега караме с СЗУ 3....

870 0

Мнения за пролетна сеялка Амазоне!!!

Мнения относно сеялка Амазоне ed 602k, ed 452.

315 0