Резитба на сливи Стенлей

• A
    Бихте ли ми казали как се извършва резитба на сливи Стенлей.Доста търсих в интернет,но нищо полезно ненамерих.Сливите са на около 10 години и са занимарени,тази година ще ги възстановя и ще правя резитба през Есента,но незнам как.
  • V
    моля помогнете ,от кората на стеблото и клоните на сливата тече смола . Кората на д ървото е напукана
  • A
    Благодаря за съвета.
  • I
    Колега както гледам по снимките тези сливи са образували доста гъста корона и ще трябва доста труд за да ги оправиш. Първо трябва да отстраниш изсъхналите клони - до здраво разклонение. Ако имаш такива, които са пречупени от вятър или граушки - махаш и тях. Сега лятото можеш да направиш резитбата по два начина : или да филизираш или да пензираш. При филизирането - махаш още в началото на развитието и и някои млади клонки, а при пемзирането махаш върховете - 2-3 листа. Най-доброто нещо, което трябва да си поставиш за цел, тъй като това не са млади дръвчета е да изградиш етажна корона. Избираш водещи клони, и всичко, което е под тях на 2-3 разклонения надолу го режеш. Най-важното е да премахнеш \"конкурентните\" клончета на тези които си избрал за водещи. Междуетажното растояние трябва да ти е около 1 - 1,20 метра
  • A
    Никой ли не може да ми помогне?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

154 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

124 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

208 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

266 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

138 0