Как е запасът от влага в почвата при вас?

• I
    Как е запасът от влага в почвата при вас? Ще се радвам да споделите.
  • V
    няма достатъчно влага при нас с.Невша обл.Варна.
  • R
    Повече от колкото трябва . На места в житата лежи вода и сега ще почне да мръзне и да издърпва , въпреки че е валирано
  • N
    Започва да става кофти положението с последните валежи от дъжд и сняг.Незнам кога ще можем да влезем в оранта за култивация.До края на февруари трябва да се сеят някои култури,а който не е завършил с торенето е много зле .При нас посевите са във вода като в оризово поле.
  • N
    ако тази пролет не е дъждовна ще берем големи ядове
  • I
    да, значи наблюденията ми се потвърждават. дано да имаме късмет с времето
  • K
    засега влагата е малко
  • N
    Съгласен съм с теб колега ,може да не е много влагата но все пак е добра .С годините в моята практика забелязвам че зимата става все по сушава.
  • I
    Засега положението с влагата е тревожно. Тя е предимно в слоя 50-80 см и ако се задържи така съществува голяма опасност от пролетни засушавания. Валежите не могат да компенсират липсата на влага в дълбочина. Аз се ориентирам по изворите и чешмите, които досега не са променили дебита си. Това показва, че след 1-1,5 м влагата е крайно недостатъчна. Моята настройка е за голяма вероятност от засушаване. Необходими са значителни количества валежи с продължителен дъждовен период за да се попълнят изгубените запаси през последните 2 години. Всичко е Божа работа. Ще видим какво ще стане.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта