път през имота

• C
    колеги даите съвет през имота ми през годините съседите са си направили път по които преминават за своите имоти По скица няма път и какво мога да направя без да се карам с тях и да си омръзваме
  • M
    Koлега--викай някой твой приятел с багер-ископай един ров даим преградиш пътя и така ,ако и това нестане -само бухалката или камшика и така -гаранция това ще помогне [bi4] [bi4] успех
  • M
    това с адвокатите е равносилно да работиш за него Кой ще съдиш?
  • M
    Напротив!!! Ще му обърнат внимание! Ако не - да намери добър адвокат, вложените средства ще му се върнат, а ефекта е, че наистина ще изгони натрапниците от нивата си
  • M
    изкопай една канавка и те ще ти заобикалят имота.Вупроса е и ти откъде ще влизаш.Никоя институция няма да ти обърне внимание.все пак става въпрос за земеделска земя
  • G
    Приятелю,чувал ли си че общината е собственик на пътищата и е длъжна да ги поддържа и стопанисва и има цял закон за Общинската собственост. Моят съвет е следния: 1.Вкодирай си жалба до кмета на селото с копие до кмета на общината,с копие до ОДЗ както и с копие до областният управител,като изложиш мотивите си,като наблегнеш,че общината не е положила грижи за собствеността си и с тези техни действия и бездействия са ти причинили щети в големи размери. 2.Ако тарикатите(всички държавни институции са такива) не ти отговорят вкарваш ги в адм.съд за мълчалив отказ по АПК и искаш съда да ги задължи да се произнесат по жалбата ти. 3.Защо с копие до др. институции- за да не си прехвърлят топката,като от ОДЗ ще ти отговорят най точно,а именно,че пътя е публична общинска собственост и че те са длъжни да го стопанисват. 4.Има "ЗАКОН ЗА ОТГОВОРНОСТТА НА ДЪРЖАВАТА И ОБЩИНИТЕ ЗА ВРЕДИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 30 ОТ 11.04.2006 Г., В СИЛА ОТ 12.07.2006 Г.)"-много малко хора го знаят прочети го и си търси правата по законен ред.Не върши глупости и селски простотии ако караш по законния ред ще ти отнеме време,но ще си непоклатим и това нещо го прави само с адвокат.От момента в който започне преписката имаш право да си търсиш загубите.Ако има нещо питай но не се саморазправяй,защото ще изгориш по НК.Всичко можеш да направиш но първо спазвай закона за да не се подхлъзнеш и да те изгорят.В момента в който вкараш иска в съда и го получи кмета до първото заседание всичко ще са ти оправили и ще претиндират,че са спазили закона. УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ
  • V
    Не се бях сещал! На никой не му се гази гюбрето!
  • R
    Приятелю, институциите няма да ти решат проблема! Аз го реших по най-идиотския начин, но ефетивен! Заградих пътя с оборска тор и след това почти целия блок. Но аз тор имам в изобилие!
  • S
    Явно ще трява да ходиш по институциите,моето предложение не се приема нещо.
  • V
    swetliovа като забравиш и ти минеш между камъните с трактора какво става?
  • V
  • S
    Не видях нито едно предложение,което е практично и ще подеиства на мига.Слушай сега:Намираш големи камъни,с големината на футболна топка.Заограждаш си пътя с тях,като ги поставяш на разтояние един от друг на 1м. С което деиствие ще покажеш ясно че това не е път.После взимаш някакво калено желязо и си правиш нещо като кръст забито в земята и заострено най от горе.Тях ги слагаш по две между камъните за да може ако някой нахален все пак реши да мине и да си спука гумите.Повярвай,от това по-добро няма
  • M
    Сега пусни една писмена жалба до кмета на селото, с копие до районната прокуратура; за нарушаване правата ти на собственост; разпореждане с имота ти, нанасяне на имуществени щети и т.н.... Кметът е длъжен да предупреди съседите ти писмено и те да получат предупреждението срещу подпис... ако продължават пак - съдиш ги... и аз имам почти същите проблеми, и към мен се обръщаха с пренебрежение, но когато казах на кмета, че ако не знае - България е в Европа - а аз ще си търся правата, тъй като по Конституция частната собственост е неприкосновена, запя ми друга песен... Не се отпускай, ами действай!!!
  • G
    жалко че не мога да ви кача снимки, но и аз имах същия проблем: стръмен терен, вода е изкопала дълбоко дере, и хората изместили пъетя през нивата ми над 2 декара загуба имах....[mnogo-qdosan] и няма кой да ти помогне - трябва сам. Докарах една голяма фадрома и за един ден, затрупах деренцето, изкопах канавка напреко на стария "път" и пръста я използвах да вдигна защитен насип по най-стратегическите направления Вече и танк не може да мине, дори и да иска
  • N
    И познай после къде ще прекараш останалата част от живота. Това не е начина малък.
  • A
    В България трябва да се действа с твърда ръка,няма как иначе.Отиваш с двуцефката при "хората",който са прекарали пътя,един бой им хвърляш и нещата се оправят.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта