Хербицид за лозя за житни плевели Ажил - мнения

• L
    Здравейте, колеги,rnНякой пръскал ли е лозя с АЖИЛ ?rnИскам да хербицирам лозята за житни плевели с АЖИЛ, но не знам как ще се отрази на лозите. Моля ако някой има опит нека да сподели .
  • V
    Според мен на вентилаторната пръскачка и трябват конвенционални завихрящи дюзи.
  • L
    Тези дюзи по-добри ли са и за другите пръскания или само за хербицирането ?
  • V
    за това говорех!
  • T
    Идеята на приспособлението е да ти спести работен разтвор на декар тоест пари.. самото желязо не е толкова важно по интересни са дюзите които се поставят.Те правят специална струя която не е толкова финна а се състои и от мехурчета въздух които спомагат за по доброто и разпределение и достигане и по добро покритие на всички плевели,което няма как да го направиш с нормална пръскачка дори и да и оставиш вентилатора включен Впрочем ето ги и дюзите с които се постига този ефектhttps://shop.lechler.de/is-bin/intershop.static/WFS/LechlerDE-Shop-Site/LechlerDE-Shop/en_US/PDF/05_service_support/landtechnik/downloads/englisch/air_injektor_flachstrahlduesen_ID_Lechler_GB.pdf
  • L
    Колега това съм го направил(само не знам защо ти е приспособлението). Непосредствено преди разлистването напръсках с тотален хербицид всичко и лозите и коловете и редовете и междуредията, но сега се появиха балура и троскота и за това пръсках с АЖИЛ.Ако направя такова приспособление ще пръскам с тотален по всяко време на годината.
  • T
    Това означава че се третира непосредствено преди да се разлистят лозите,в последния момент,целта е колкото се може повече плевели да се поникнали и по дълго време да не се развият други
  • L
    Какво означава в точно определения момент ?
  • T
    Колега ето как изглежда приспособлението за насочено пръскане на лозя,в случая пръскаме с глифозат а в по късните фази с Реглон или някой балурицидhttp://ttodorov77.fermer.bg/image/13319/1/0%20/nasocheno-pryskane-na-lozia.html
  • L
    С тотален сигурно ще стане на по-високи лозя, а и трябва да няма вятър. Тази година ще пробвам само за житни, а за до година ще измисля някакво приспособление и ще сваля ремъците на вентилатора.Да се получи нещо като щангова пръскачка. Мисля си и друг вариант: да изкарам 4 маркуча, които да завършват с пръчки за гръбна пръскачка и да хербицирам 4 реда едновременно, но пак ще трябват 4 човека да вървят с трактора!?!?!? Благодаря на всички колеги за съветите.
  • V
    аз в германия съм пръскал с трактора сваля се сдиния маркуч на пръскачката другия се затваря с крана. На ниско налягане под една атм. Монтира се една дюза до лявото или дясното стъпало според трактора и къпеш. за един ден 100 декара двустранно.
  • P
    аз пръскам с трактора но отпред закачам едно приспособление с 2 дюзи
  • P
    А бе как ше пръскаш с тотален хербицид, с трактор в междуредията...С гръбната пръскачка и газ
  • L
    С тотален хербицид с трактора ли пръскате ?
  • P
    аз направих 1то пръскане с наса и сега имам само балур но понеже клоните на прасковите натежаха а и балура доста порасна ще пръскам с фузилад форте и няма да се притеснявам за издънките
  • I
    Колега, послушай Валентина. Аз ползвам само глифозати в овощната градина,а преди време и в лозето. Не трябва да има издънки, с които може да попадне хербицид в овошките и лозите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта