Реализация на продукиця без регистрация като ЗП.

• B
    Здравейте,Обмислям варианта да засадя с картофи един двор около 3.5 дка. Да се надявам че ще изкарам някакъв добив. Въпросът ми е има ли вариант да ги продам на пазара без да имам регистрирана фирма и не съм регистриран като ЗП без да имам проблем с държавата. И другия въпрос е търговците на дребно и едро купуват ли от нерегистрирани производители /без документ/.
  • E
    Здравейте,Обмислям варианта да засадя с картофи един двор около 3.5 дка. Да се надявам че ще изкарам някакъв добив. Въпросът ми е има ли вариант да ги продам на пазара без да имам регистрирана фирма и не съм регистриран като ЗП без да имам проблем с държавата. И другия въпрос е търговците на дребно и едро купуват ли от нерегистрирани производители /без документ/. Разбирасе има начин желаяти успех
  • S
    ako moje edno telefon4e ili imeil da ostavi ((((( velimirdonchev ))))
  • S
    зависи от пазара който си осигуриш а и ако направиш хранилище да снабдяваш и през зимата може петнайсетина декара да ти докарат доход. здрасти Адрианче
  • B
    Благодаря за съветите. Намислил съм да платя за оранта а за останалото да използвам фреза. Чисто информативно едно семейство в Родопите колко декара отглежда за да се издържа? Не успях да намеря еднозначна информация в Интернет.
  • A
    Сокол, толкова ли обидчива изглеждам
  • S
    за техниката велимир е прав - за 3.5дек ще ти трябва поне един читав мотоблок с прикачна фреза, а и потърси някои познати с магазини, сергий и заведения да си подсигуриш пазара още преди да ги извадиш ,че това си е един камион компири Адрианче темата с прецакването не е за тука, не се обиждай
  • V
    не гледай картофи на дребно без техника- хем ще си смелиш здравето от работа хем и ще си вътре с двата крака!
  • A
    Соколе, що да се сърди питащия, де?Помогнах му колкото можах.Избора си е негов. А теб какво са те прецакали?
  • S
    Сандо ,ще ти дам 10лв да си оправиш писането.Поздрави от комшията.
  • S
    Предварително ти казвам,че си изгорял с отглеждането на картофи.Поздрави?
  • S
    на адрианчето не и се сърди, тя си пада малко счетоводител аз от нейна колежка имам 2400 корпоративен донък за лани въпреки 14500 не платени загуба ама тва е друга тема. а иначе ако го замисляш серьозно с картофите - пробвай с директен пазар по сергийте, аз поне така го виждам на дребно а и лани съжалих ,че не засадих повече
  • A
    Боян,2000 лв заплатка предполагат малко повече способности. Хайде прочети малко http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135540645 А, и само да вметна, работодателите внасяме доста повече от работниците.В твоя случай шефът ти внася околооо 360 лв.
  • B
    Адриана, за твоя информация 1 работя, 2 удържат ми по 250 лева осигуровки на месец/ твойте колко са 70?/ Идеята ми е не да крия данъци, а да бъда изряден докато изкарвам някой лев отгоре. До Сандокам, а за продажба на дребно трябва ли ми касов апарат?
  • S
    v ob6tinata 6te ti dadat dokument ,4e si proizvoditel(a ne kradets)i niama problem.ako nekoi iska faktura ko4ana struva stotonki(kato fizi4esko litse).mnogo hora gledat bostani pri nas i si prodavat po pazari i na edro bez problem
  • G
    мен също ме интересува дали може но аз не отглеждам такива промишлени количетва а дет се вика от всичко по малко, да има някое друго кило домати краставици и т.н. да си добавя към пенсийката някой лев.също така дали е разрешено да си продавам от собственият си двор"не там където произвеждам" а в града си имам частен двор.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

227 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

978 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1605 2