Хранене на коза с царевица

• S
    Дами и Господа имам следния въпрос, взех едно женско козле на 3,5 месеца но понеже досега не съм гледал такава животина ще Ви помоля за съвет относно отглеждането, хранене, ваксини /какви и кога/. За сега го даржа под един навес към 15м.кв. храня го с царевица, жито, пресна трева и клони. След седмица като посвикне ще го пусна в ливадата на повод. Отбито е преди седмица - трябва ли да му давам по малко мляко още? Знам че въпросът ми е незначителен понеже е за една коза но тъй като нямям опит с коза а си угаждам на животните - по-добре да попитам. Благодаря за всеки съвет.
  • S
    и ще си позволя една забележка към администратора на сайта - темата ми беше по-обширна, отглеждане на коза а не ХРАНЕНЕ НА КОЗА С ЦАРЕВИЦА - господин администратор аз може да живея в село с 7 жители и да чакам сигнала на vivacom да го донесе вятъра но знам че козите ядат царевица. при предишен въпрос ми съдеиствахте за формулиране на темата за което благодаря но сега моля не променяите въпроса
  • S
    и ще си позволя една забележка към администратора на сайта - темата ми беше по-обширна, отглеждане на коза а не ХРАНЕНЕ НА КОЗА С ЦАРЕВИЦА - господин администратор аз може да живея в село с 7 жители и да чакам сигнала на vivacom да го донесе вятъра но знам че козите ядат царевица. при предишен въпрос ми съдеиствахте за формулиране на темата за което благодаря но сега моля не променяите въпроса
  • S
    за сега не я пускам за да пасвикне тук , че я взех преди седмица. от другата седмица ще я паса на повод в ливадата до нас - поляна и храсти дал господ. сега и давам пресна трева всики ден, дъбови и джанкови клони, царевица и сух хляб /яде го само от ръка - лигла / в началото налиташе доста на царевицата но сега и се мръщи - май малко я прехранвам . а и вода не пие много, колкото заек. има ли нещо специфично при пашата на повод и време ли е за някаква ваксина - каква? за второто козле - сигурно сте права но засега нямам условия - догодина живи здрави. знам ,че ви губя малко времето с моите въпроси но тъй като това е първото козле в село и няма кой да питам - благодаря за всички съвети
  • S
    ТО НЕ Е ВЕЧЕ ЯРЕ--ТО ВЕЧЕ СИ Е КОЗЛЕ... ПУСКАЙ ГО НА ПАША СВОБОДНО..НАПАСЕ СЕ ЗА ЧАС И ПОЛОВИНА ДВА...ЗОБ НЕ МУ ДАВАЙ ПОВЕЧЕ ОТ 200-250 ГРАМА НА ДЕН И ПРЕДИМНО ВЕЧЕР..ДА ГО НАУЧИШ ДА СЕ ПРИБИРА В КЪЩИ..ХАПВА ТО ВСИЧКО КОЕТО Е ЧИСТО ..И МОРКОИ И ТИКВИ ..АКО ИМАШ ДРУГИ ЖИВОТНИ И ПРАВИШ СИРЕНЕ ,НАУЧИ ГО ДА ПИЕ СУРОВАТКА И СИ ТЪРСИ ОЩЕ ЕДНО..ПО ДОБРЕ СЕ ХРАНИ И ДА СИ ИМА ДРУГАРЧЕ.
  • D
    давай и по-малко царевица или жито за да израстне по бързо и зелено на воля,ако можеш да я пуснеш при козар още по-хубаво

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

142 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

432 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

170 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

648 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

791 2