Колеги,как върви сеитбата

• F
    Интересеува ме на какво ниво сте със сеитбата,знам че има колеги които са преключили,но имам информация,че много като мен имаме още доста.
  • G
    И ние сме на слънчогледа - вчера го почнахме и има да сеем около 1500 дка. До ония ден сяхме кориандър - и там 1300 дка малко закъсняхме и добивите от него няма да са най-добрите
  • S
    Лиони вече пита за пролетниците. Доколкото знам в България различните райони имат много големи различия в технологичните срокове. При нас в софийско слънчоглед преди 5 април и царевица преди 25 април никога не се сади. Аз слънчогледа ще го почвам след 2-3 дни,защото сега сварих с култивирането-бая дъжд ни валя.
  • L
    Колеги, как е при вас, докъде сте със сейтбата?
  • S
    от 27.09. до 10.10. с прекъсване поради дъжд засях 1000 дка пшеница,и това са ми планираните есенници,1500-1700 ще са пролетници. Пшеницата се развива добре,но не съм приключил с дълбоката оран за пролетта-имам още 800 декара,а непрекъснатия дъжд направо ме подлудява.
  • Не мисля, че няма да стане посева ако се сее сега. Който не е посял да вдигне нормата и да продължава. Успех!
  • V
    колега стига кой сеял сеял друго то на пролет
  • Z
    Всичко зависи от региона и каква ще бъде зимата. За Южна България все още не е късно. А една ранна сеитба води до проблеми с мухите и житния бегач ако есента е топла.
  • F
    Според мен тази късна сеитба ще повлияе на добивите,за това засегнах темата.И аз съм на същото положение.
  • Аз приключих с 1000те дка. есенници, но колегите около мен все още не са. Някои все още жънат слънчогледа. Честите преръмвания ни пообъркаха лекичко.
  • A
    на 15 октомври бях готов с 1600дк. 2-юмз,за сеялка и валяк,беларус-952 за браната,най големия ми блок е от 60дк.-мисля че е постижение за гинес
  • G
    От 3500 дка остават още 1000 -1200 за съжаление
  • Pri nas e ot 80 do 100%. Az sum na 99

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

716 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

270 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5482 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1592 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1333 4