Торене на царевица със САС на 6-8 лист

• K
    Здравейте,някой от вас хвърлял ли е САС на царевица 6-8 лист с торачка,и след това да окопава,голям ли е риска за растенията,листата пожълтяват ли,заслужава ли ако има стрес за растенията.\r\nПо колко кг тор на дка би трябвало да се хвърлят така,същото количество както с окопните култиватори с торовнасяне,или да се завиши малко.\r\nБлагодаря предварително на писалите.
  • E
    Интересен вариант за торене,....и колко кг тор хвърли с торачката, най-вероятно си хвърлил АС?
  • K
    Napravih takova torene,ostavih si probi da vida dali ima razlika v dobiva,imashe sus 150kg/dka razlika mejdu toreno i netoreno,no chesno kazano ne bih povtoril vtori put,poneshe kato natorih i sled 3-4 dni po listata na carevicata vzeha da se poqvqvat beli petna kadeto e padal tora,chudeh se dali da ne vlizam s nqkakvo listno ili raztvor ot sladka voda,no vremeto me sujali,zavalq golqm dujd carevicata se opravi i poludq,smeni cveta za otricatelno vreme,no ako ne beshe zavalqlo mojeshe baq da se oparq. Tazi godina jivot i zdrave s kultivator smqtam da torq,daje ne kato q okopavam,a kato q zagurlqm smqtam da hvurlq tora.
  • E
    Привет и от мен. Какво е развитието по темата колега. Направи ли торенето с торачка и какъв е резултата.
  • K
    До сега тора на царевицата винаги го хвърлях пред сеитбено,но после като завали един дъжд хубав и всичко отива в морето,затова тази година сменям тертипа дано да е за хубаво. Силви,съгласен съм че най-добрият вариант е с култиватор с торовнасяне,но тази година трябва да инпровизирам,зашото миналата си купих окопен култиватор но да ме пита някой що без торовнасяне,пък всяка година култиватор да взимам,зор работа. Значи като засуши тогава е опасно,иначе проблем няма да има.То при мен дъжд не е валяло отдавна,стана два дена се мъчи да превалява,но смешна работа. Ако ме съжали тука един колега да си прати единият култиватор с торовнасяне да ми я окопай и натори добре,ако ли не ще рискувам с торачката.
  • S
    Коко,този метод на торене - с торачка - преди много се практикуваше из нашият регион,но доста колеги си изпатиха.Както казва колегата Сашо,тора попада във фунийката и засуши ли се времето,отписвай царевицата.И според мен най добрия вариант е торовнасяне с култиватор.
  • G
    Тори,не се притеснявай!
  • K
    За листата ми е ясно че някаде ще има изгорено но нали избива нови,но баш във фунийката да влезе,тя малка още царевицата. Ще работя на принципа проба грешка,ще наторя утре 10 дка ще ги окопая и след 2-3 дни ще си проличи какво е положението,но ми е ясно че има голям риск да стане фал,затова питам ако някой е правил такова нещо,виждал съм с торачка да торят царевица,но за торта не съм сигорен каква е,може да е някаква дето няма да гори. Споделете нещо повече,моля.
  • S
    Това занимание никога не го прави. Тора попада във фунийката на растението и го изгаря цялото. Ще си изгориш всичката царевица. Само с култиватор с торовнасяне 20 кг/дка

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта